Kamera on-line

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy zakończone

19 kwietnia rozegrane zostały rejonowe eliminacje do Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie Koźlu. W zawodach wzięło udział 7 drużyn, reprezentujących wszystkie szkoły ponadpodstawowe powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Ratownicy musieli wykazać się wiedzą zarówno teoretyczną jak również praktyczną. Na poszczególnych stacjach drużyny udzielały pomocy osobom nieprzytomnym, porażonym prądem, z urazami kończyn czy z urazem kręgosłupa. Sędziowie oceniali szybkość, sprawność i organizację działań poszczególnych grup.

Tegoroczne eliminacje wygrał zespół ratowniczy Polskiego Czerwonego Krzyża z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu. Ratownicy z II LO będą reprezentować nasz powiat na mistrzostwach okręgowych, które odbędą się w Opolu pod koniec maja. Warto przypomnieć, że drużyna ratownicza II LO jest wielokrotnym reprezentantem powiatu w zawodach wojewódzkich jak też centralnych. Są laureatami tegorocznych "Małych Koziołków".
Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół nr 3, trzecie zaś I Liceum Ogólnokształcącemu.
Jak co roku współorganizatorem Mistrzostw było kędzierzyńsko-kozielskie Starostwo, a pomocy w ich organizacji udzielali studenci kędzierzyńsko-kozielskiego Studium Medycznego oraz harcerze z 21 Drużyny Specjalistycznej ZHP "Zawiszacy". 
1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
 
 
 
 
 
×

Zapisz się do newslettera