Kamera on-line

Nasz powiat razem z Opolem w wojewódzkiej czołówce. Znamy wyniki matur

Wyniki matur w naszym powiecie powyżej średniej wojewódzkiej! Absolwenci szkół średnich z Kędzierzyna-Koźla na egzaminach poradzili sobie najlepiej ze wszystkich powiatów na Opolszczyźnie, ustępując jedynie miastu Opole. Gratulujemy maturzystom!  

Polska – 78,2 %

Opolszczyzna 77 %

Powiat kędzierzyńsko-kozielski 78 %

Szczegółowo wygląda to tak: Miasto Opole (zdawalność 80 proc.), powiat kędzierzyńsko-kozielski (zdało 78 proc.), powiat kluczborski (zdawalność 77 proc.). To wojewódzka czołówka. Najsłabiej z kolei matura poszła w powiecie namysłowskim ( 62 proc.), opolskim (zdało 66 proc.) oraz w brzeskim (67 proc.).

W naszym powiecie do matury przystąpiło 636 uczniów, z tego 499 uzyskało wynik pozytywny, co dało zdawalność na poziomie 78 proc.

Zdawalność w naszych liceach ogólnokształcących wyniosła 94%, w tym I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza 90%, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika 97 %. Wśród szkół technicznych odnotowaliśmy zdawalność na poziomie 82%, najwyższą osiągnęło technikum w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu (86 proc.), ZSTiO zanotowało zdawalność na poziomie 73 proc, technikum w Zespole Szkół nr 3 na poziomie 80 proc, a w Zespole Szkół nr 1 w Koźlu to 77 proc.  

AL

wyniki-matur.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera