Kamera on-line

Szkoła otwarta na nowe możliwości

Dziś(9.04) w Zespole Szkół Elektryczno-Telekomunikacyjnych im. Antoniego Plamitzera na os. Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się konferencja prasowa, podczas której szkoła podpisała umowę patronacką z firmą TP-elbud S.A. z Bierawy. W spotkaniu wzięli udział m.in.: wicestarosta powiatu Marek Matczak, prezes firmy TP-elbud S.A., Tadeusz Pocałuń, dyrektor techniczny TP-elbud S.A., Piotr Brodaczewski, dyrektor ds. sprzedaży firmy Siemens, Krzysztof Swornowski oraz Barbara Jaskóła, specjalista ds. zarządzania Elektrowni Blachownia.

Umowa daje szkole nowe konkretne możliwości, korzystne przede wszystkim dla przyszłych absolwentów placówki.
Dla najlepszego ucznia z każdego rocznika absolwentów firma TP-elbud S.A. gwarantuje propozycje zatrudnienia po ukończeniu szkoły, jeśli absolwent podejmie naukę na studiach otrzyma stypendium w wysokości 400 zł miesięcznie przez cały okres studiowania. Zapewniona zostanie także możliwość odbycia stażu i praktyki w trakcie studiów. To jednak nie wszystko co zyskali uczniowie dzięki podpisanej dziś umowie. Organizowane będą spotkania, prezentacje i seminaria połączone z demonstracją najnowszych osiągnięć w energetyce w celu rozszerzenia i wzbogacenia procesu nauczania. Oprócz tego firma TP-elbud wraz z firmą Siemens pomogą szkole w wyposażeniu pracowni i stanowisk dydaktycznych szkoły i w miarę możliwości przekażą szkole do celów dydaktycznych aparaturę pomiarową.
- To szkoła z tradycją, którą trzeba pielęgnować, a podpisana dziś umowa jest kolejnym krokiem do przodu w rozwoju placówki - mówił wicestarosta Marek Matczak.
1.jpeg
Na zdjęciu poniżej: prezes TP-elbud S.A., Tadeusz Pocałuń, dyrektor ds. sprzedaży firmy Siemens, Krzysztof Swornowski i dyrektor techniczny TP-elbud S.A., Piotr Brodaczewski - wszyscy są absolwentami blachowiańskiej szkoły.
3.jpeg
Umowę partnerską podpisują: prezes TP-elbud S.A., Tadeusz Pocałuń oraz dyrektor Zespołu Szkół Elektryczno-Telekomunikacyjnych, Grażyna Hałdys.  
2.jpeg
Tekst i foto: Adam Lecibil
 
×

Zapisz się do newslettera