Kamera on-line

Msza w intencji ofiar katastrofy

W niedzielę przed południem w kościele p.w. św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej w Koźlu odbyła się msza w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. We mszy oprócz przedstawicieli samorządu powiatowego licznie wzięli udział mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości. Podczas nabożeństwa oddano hołd tragicznie zmarłym.

Media na całym świecie cytują głosy ludzi, którzy opowiadają o swoich pierwszych reakcjach po informacji o katastrofie. Niemal wszędzie przewijają się trzy najczęściej wypowiadane słowa – żal, smutek, niedowierzanie…
Oto jak feralny poranek 10 kwietnia wspomina starosta Józef Gisman: 
….wiadomość o tragicznym locie naszej delegacji do Smoleńska zastała mnie przy śniadaniu. Cisza, niedowierzanie, przerażenie. Przecież oni lecieli na cmentarz, by oddać hołd ofiarom okrutnego mordu. Czyżby i ten cmentarz i ich chciałby zatrzymać na zawsze? Ks. Tischner powiedział kiedyś, że cmentarz jest miejscem tragicznym. Tam dotyka człowieka żal i rozpacz po starcie najbliższych. Katyń po raz kolejny okazał się miejscem tragicznym. Na cmentarzu zawsze rośnie dystans miedzy człowiekiem a ziemią, jest tam jakaś tajemnica. Na tej ziemi rosną drogowskazy. Dzisiaj każdy z nas zadaje sobie pytanie, co Bóg rozstawiając po 70 latach niebywałej tragedii, 96 nowych drogowskazów chce nam powiedzieć?
Czemu ta straszna męczeńska śmierć ma służyć?
Dzisiaj jednak nie znajdujemy jeszcze na te pytania odpowiedzi. Ogromny smutek i żal. Niech spoczywają w pokoju.
Józef Gisman
Foto, Tygodnik 7DNI: Msza w intencji ofiar katastrofy w kościele p.w. św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej. Przewodniczy ks. proboszcz Alfons Szubert.
msza.jpeg
msza2.jpeg 
 
 
×

Zapisz się do newslettera