Kamera on-line

Mediacja i porady prawne w pięciu punktach w naszym powiecie

Przed Starostwem Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się spotkanie z mieszkańcami, podczas którego promowano bezpłatne poradnictwo prawne w naszym powiecie. Radcowie prawni czekają na mieszkańców nie tylko w Kędzierzynie-Koźlu, ale również w gminach wiejskich powiatu.

- Chodziło nam tu o lepszy dostęp dla mieszkańców, dlatego z porady prawnej można skorzystać również w Bierawie, Pawłowiczkach czy od niedawna w Polskiej Cerekwi. Czasem bywa tak, że zetkniemy się z zawiłą sprawą, z którą nie musimy zostawać sami, dlatego zapraszamy mieszkańców, wystarczy zapisać się na konkretną godzinę i przyjść do wyznaczonego punktu – mówi starosta Paweł Masełko.

Dzięki usłudze mediacji można uniknąć często kosztownej rozprawy sądowej, pod warunkiem, że obie strony sporu tego chcą. W wielu przypadkach przynosi ona jednak oczekiwany skutek.

- To forma polubownego rozwiązania sporu. Mediacja jest dobrowolna, to bardzo dobre narzędzie, by rozwiązać problem. Z mediacji możemy skorzystać w punkcie przy ul. Damrota w Kędzierzynie. Zakres poradnictwa, o które zadbało starostwo powiatowe jest szeroki i naprawdę warto z niego korzystać – podkreśla adwokat dr Mariusz Hassa ze stowarzyszenia Oppen, które realizuje porady na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Jak zaznacza Mariusz Hassa, do prawnika przychodźmy wtedy, kiedy o czymś myślimy, a nie kiedy mamy już problem. – Myślimy o wynajmie mieszkania, zwróćmy się do prawnika, który pomoże nam w tym, jak to zrobić dobrze. Często w praktyce spotykamy się z tym, że został już złożony pozew, a to fundament całej sprawy, wtedy kiedy porady sąsiadów zawiodły albo te z internetu, dopiero wówczas idziemy do prawnika, reagujmy szybciej i nie bójmy się zasięgać porad profesjonalistów z wieloletnią praktyką – dodaje Mariusz Hassa.

Pomoc prawna realizowana jest od 2016 roku przez starostwo powiatowe w ramach programu rządowego.

O tym, jak się zapisać i gdzie znajdują się nasze punkty piszemy TU

AL

por2.jpeg

por1.jpeg

por3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera