Kamera on-line

Dobre tempo prac przy kompleksowej przebudowie Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach. Budynek nabiera nowego kształtu

Największa w historii, warta 7 mln zł inwestycja powiatu w opiece społecznej przebiega zgodnie z planem. Finału robót doczekamy się jesienią tego roku.

Obecnie trwają intensywne prace przy elewacji budynku, wykonywany jest montaż parapetów zewnętrznych, trwają też roboty na łączniku związane ze stolarką. Nowy dom dla 70 osób niepełnosprawnych nabiera nowoczesnego kształtu, a za kilka miesięcy całkowicie zmieni się nie do poznania.

- Po wymianie okien montowane będą grzejniki, a w kolejnym etapie remontu doczekają się klatki schodowe. Dwie z szesnastu łazienek są już gotowe – informuje starosta Paweł Masełko, który wraz z wicestarostą Józefem Gismanem wziął udział w radzie budowy z udziałem wykonawcy prac, firmą inżynierską „ALOG”.

- To duża i ważna dla nas inwestycja, nakierowana wprost na człowieka, w tym wypadku podopiecznych domu, cieszę się, że mimo kryzysu związanego z materiałami budowlanymi, roboty udaje się prowadzić bez większych przeszkód – dodaje Paweł Masełko.

Przedsięwzięcie nie jest tanie, by je przeprowadzić samorząd powiatowy sięgnął po dofinansowanie zewnętrzne z programu rządowego. Przebudowa została podzielona na trzy etapy, a zaplanowana termomodernizacja – przy wciąż rosnących cenach źródeł ciepła – pozwoli na spore oszczędności energetyczne. Na dachu DPS-u zamontowane będą panele fotowoltaiczne. Projekt zaplanowano tak, by spełnić rygorystyczne wymogi przeciwpożarowe. W sumie w ramach inwestycji ekipy wykonają termoizolację ścian zewnętrznych i przegród poziomych budynku o powierzchni użytkowej około 2 900 metrów kwadratowych.

Umowę na modernizację podpisano pod koniec kwietnia tego roku. Piszemy o tym TU

AL

dps1.jpeg

dps2.jpeg

dps4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera