Kamera on-line

W szkołach pierwszy dzwonek. Naukę rozpoczęło ponad 3 700 uczniów

Ruszył nowy rok szkolny, który w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim rozpoczęło 3 743 uczniów, w tym 1 217 uczniów klas pierwszych. Powiatowa inauguracja odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu. Wzięli w niej udział: marszałek Andrzej Buła, radny sejmiku Robert Węgrzyn oraz starosta Paweł Masełko, a także dyrektorzy, nauczyciele i oczywiście uczniowie.

- Zrobimy wszystko, byście czuli się w naszej szkole, jak najlepiej. Marzy mi się, by polska szkoła nie tylko oceniała, ale również doceniała, i myślę, że tak będziecie się mogli u nas czuć – docenieni – zaznaczyła dyrektor I LO Małgorzata Targosz, która powitała zebranych w auli I LO.

Marszałek Andrzej Buła słusznie przypomniał o nowych wyzwaniach szkoły w obecnych czasach. – Pandemia Covid-19, potem wojna w Ukrainie, żyjemy w trudnych i nieprzewidywalnych czasach, które wymagają od nas obierania nowych rozwiązań, i szkoła też musi się ich szukać i wciąż doskonalić się, to dla oświaty ogromne wyzwanie – podkreślił marszałek Andrzej Buła.

- Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą trzeba zawalczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie idźcie do szkoły na skróty, bądźcie odważni i ciekawi świata i nie bójcie się, kiedy popełnicie błąd – mówił do uczniów starosta Paweł Masełko.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu nadzoruje szkoły branżowe, licea i technika. W sumie jest organem prowadzącym dla siedmiu placówek kształcących młodzież nie tylko z terenu naszego powiatu, ale również z innych powiatów, a nawet województw.

AL

szko1.jpeg

szko2.jpeg

szko3.jpeg

szko4.jpeg

szko6.jpeg

szko7.jpeg

×

Zapisz się do newslettera