Kamera on-line

Na ten dzień czekała cała szkoła. W ZSTiO oddano do użytku nowoczesne boisko sportowe

Nowoczesne, wielofunkcyjne boisko otwarto w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu. Kosztowało 670 tysięcy zł, a pieniądze powiat zdobył z Unii Europejskiej za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

Boisko jest drugim takim obiektem oddanym przez samorząd w tym roku, co ważne jest dostępne nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich mieszkańców. Każdy może to przyjść pograć w kosza czy siatkówkę. Oczywiście możliwości sportowych jest znacznie więcej.

– Dla nas wiadomość o tym, że będziemy mieli nowe boisko, była super wiadomością, coś co było tylko sferą marzeń nagle zaczynało się spełniać na naszych oczach. Dziękuję władzom powiatu, województwa i wszystkim zaangażowanym w projekt – mówiła dyrektor Maria Staliś.

- Witam was w gronie ponad tysiąca uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny w placówkach prowadzonych przez powiat. W Azotach ten nowy rok zaczyna się nowym, dobrze wykonanym boiskiem głównie z myślą o was. Cieszę się, że wybraliście szkołę w Azotach, wybierając kierunki ścisłe będziecie wkrótce poszukiwanymi fachowcami na rynku pracy i jestem przekonany, że ta szkoła zrobi wszystko, byście w ten rynek weszli jak najlepiej – zaznaczył Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Jako nauczyciel wychowana fizycznego doskonale wiedziałem ile dobrych relacji można stworzyć poprzez sport. Każde miejsce w szkole jest miejscem do realizacji wyzwań. Boisko sportowe, sala gimnastyczna to dla mnie bardzo ważne miejsca, które zdecydowały o mojej przyszłości. Mam nadzieję, że będziecie się tu dobrze czuć i rozwijać swoje umiejętności sportowe – powiedział marszałek województwa Andrzej Buła.

Obiekt został sfinansowany przez Unię Europejską oraz środki z budżetu powiatu. Wcześniej samorząd oddał do użytku nowoczesne boisko sportowe w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej.

AL

o1.jpeg

o2.jpeg

o3.jpeg

o4.jpeg

o5.jpeg

o6.jpeg

bo1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera