Kamera on-line

Marszałek i starosta na ulicy Gliwickiej. Trwają remonty za 22 mln zł

Trwa remont drogi wojewódzkiej nr 408. Tym razem gruntownie przebudowane zostaną odcinki od ronda w Kędzierzynie-Koźlu do Brzeziec oraz w Ortowicach. Inwestorem jest samorząd województwa opolskiego. Modernizacje pochłoną 22 mln zł i realizowane są z funduszy europejskich. Stopień zaawansowania prac oceniali samorządowcy, którzy przeprowadzili na miejscu wizję lokalną.

Marszałek Andrzej Buła dziękował m.in. przedsiębiorcom. – Mieliśmy rekordowe wpływy z podatku od przedsiębiorców, od ludzi, którzy tutaj prowadzą na Opolszczyźnie swoje biznesy. To było 185 milionów złotych, których nie zdarzyliśmy jeszcze w całości wydać, dlatego pozwalamy sobie na tego typu inwestycje, awansem, dzięki wpływom podatkowym od przedsiębiorców, a powiat kędzierzyńsko-kozielski jest bogaty w przedsiębiorców – zaznaczył marszałek Andrzej Buła.

- Nas jako powiat cieszy każda inwestycja, niezależnie kto jest właścicielem danej drogi na terenie powiatu i liczymy na więcej. Mamy nadzieję, że wraz z odblokowaniem budżetu unijnego, drogi pozostałych właścicieli w gminach będą realizowane w szerokim zakresie. Takie są oczekiwania mieszkańców, którzy chcą przede wszystkim bezpiecznych dróg, którymi będą mogli się poruszać nie tylko samochodami, ale również rowerami – mówił starosta Paweł Masełko.

Na miejscu byli również: wicemarszałek Szymon Ogłaza, radni sejmiku: Brygida Kolenda-Łabuś oraz Robert Węgrzyn, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak, wójt Bierawy Krzysztof Ficoń. Przebudowy obu odcinków potrwają do kwietnia i maja 2023 roku.

AL

gli1.jpeg

gli2.jpeg

gli3.jpeg

gli4.jpeg

gli5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera