Kamera on-line

Popularna droga do Bierawy oddana do użytku. Teraz jest tu nowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa i hybrydowe przejście dla pieszych

Ulica Mickiewicza w Bierawie oficjalnie otwarta. Teraz jest tu bezpiecznie, zarówno dla kierowców aut, jak i rowerzystów. Ponad kilometr solidnie wzmocnionej nawierzchni z przejściem dla pieszych doświetlanym energią z wiatru i słońca. To ważny szlak dojazdowy każdego, kto przemieszcza się do Bierawy i do Kędzierzyna-Koźla. To również popularna aleja, przy której rośnie 67 lip.

- Bardzo ważna inwestycja dla gminy Bierawa wraz ze ścieżką dla rowerzystów, która zwiększy bezpieczeństwo. Cieszy nas ta inwestycja i myślę, że mieszkańcy będą z tej drogi zadowoleni. Dziękuję panu wojewodzie, wspólnymi siłami udało nam się zamknąć to zadanie – zaznaczył starosta Paweł Masełko.

- Jeden kilometr drogi, ale taki jeden wielki kilometr, przy okazji inwestycja połączona jest z ochroną środowiska i zachowaniem drzewostanu, jednego z nielicznych, jaki ocalał. Gratuluję samorządowcom, że tak skutecznie aplikują o te środki, powiat kędzierzyńsko-kozielski jest z tego znany i to widać – mówił wojewoda Sławomir Kłosowski.

- Cieszymy się z każdego nowego metra, tym bardziej się cieszę, bo to droga z mojej gminy, dziękujemy też panu wójtowi za dobrą współpracę i wszystkim za wsparcie – powiedziała przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel.

- Potocznie mówimy, że to aleja lipowa i taka jest też u nas nazwa, skuteczność starostwa powiatowego była tu dobra. Tu jednak prośba do wojewody, aby te dofinansowania utrzymać na przyszłość, bo nas jako samorządy w tych trudnych czasach po prostu nie stać na tak duże remonty. W imieniu mieszkańców gminy dziękuję – podkreślił wójt Bierawy Krzysztof Ficoń.

Droga została wyremontowana przy pomocy pieniędzy, jakie powiat zdobył z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kosztowała ponad 1 mln 600 tys. zł (600 tys. zł to dofinansowanie zewnętrzne).

AL

B1.jpeg

B2.jpeg

B3.jpeg

B4.jpeg

B5.jpeg

B6.jpeg

B7.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera