Temat Dnia Radia Park. Relacja z Forum Samorządowego w Zakrzowie

Opolszczyzna nazywana jest spichlerzem kraju, region ma żyzne gleby i gospodarzy, którzy z sukcesami prowadzą uprawę roślin oraz hodowlę bydła i trzody. Sytuacja gospodarcza jednak sprawia, że część branży przeżywa kryzys. Na ten temat można było usłyszeć w relacji Radia Park z Forum Samorządowego, które odbyło się podczas sobotniego otwarcia dożynek w Zakrzowie.

Wysokie ceny paliw i nawozów, mimo wysokiego plonu, obniżają dochodowość gospodarstw. Branża drobiarska w obliczu stawek energii i zbliżającego się sezonu grzewczego stawia swoją działalność pod znakiem zapytania. O problemach i próbach im zaradzenia dyskutowano podczas Forum Samorządowego, które było elementem Dożynek Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Z czym obecnie mierzy się opolski rolnik, jakie ma możliwości oraz gdzie trzeba działać, by zaradzić problemom? O to dziennikarze pytali samorządowców, działaczy i ekspertów.

Wypowiadają się Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Paweł Masełko, prezes Izby Rolniczej w Opolu Marek Froelich, europoseł Adam Jarubas, a także członek zarządu województwa opolskiego Antoni Konopka.

Relacja Radia Park jest TU

A tak bawiono się w Zakrzowie. Relacja KK24.pl TU