Kamera on-line

II Festiwal Nauki w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach

11 maja w Zespole Szkół nr 3 im. M. Reja zorganizowano po raz drugi Festiwal Nauki pn. „Zainwestuj w swój biznes”. Festiwal został zorganizowany w ramach projektu „Partnerzy w nauce”, który szkoła realizuje we współpracy z Uniwersytetem Śląskim. Na Festiwal przybyły drużyny uczniów z gimnazjum sportowego z Kłodnicy, Blachowni oraz ze Sławięcic.

Festiwal tradycyjnie rozpoczęto ciekawym wykładem pt. „Programowanie robotów LEGO”, który wygłosił dr M. Kamiński z Politechniki Opolskiej. Przedstawił on historię i aktualne odkrycia w dziedzinie robotów zbudowanych z klocków LEGO. Ogromną atrakcją dla gimnazjalistów była prezentacja ich działania. Następnie w tym samym wykładzie wzięli udział  uczniowie naszej szkoły.
 
Głównym celem Festiwalu było przeprowadzenie symulacji przedsiębiorstwa produkującego kaczki. Trzyosobowe drużyny zakładały swoją własną firmę, podejmowały decyzje dotyczące zakupu materiałów potrzebnych do produkcji, zaciągały kredyty, negocjowały ceny  zakupu i sprzedaży produktów i ponosiły odpowiedzialność za podjęte decyzje.
Młodzież poznawała w tej grze podstawy zarządzania, marketingu i negocjacji. Uczniowie musieli samodzielnie zaplanować i zorganizować pracę. Przy okazji zabawy mieli możliwość praktycznego doświadczenia czym jest prawo popytu i podaży, konkurencji i jak ważne jest obserwowanie zmian zachodzących na rynku. Zmagania w konkursie przedsiębiorczości wygrała drużyna z Gimnazjum nr 2 w Kłodnicy. Gratulujemy.
W tym samym czasie obserwatorzy wzięli udział w konkursie interdyscyplinarnym. Rozwiązywali zadania, rebusy, krzyżówki i zagadki z informatyki, biologii, fizyki, matematyki i chemii. Na koniec wykonali plakat przedstawiający ich szkołę. Trzeba przyznać, że gimnazjaliści wykazali się pomysłowością, wyobraźnią i humorem tworząc plakaty. Młodzież świetnie poradziła sobie z różnorodnymi konkurencjami walcząc o punkty i nagrody. Bardzo ciekawym elementem konkursu był quiz o naszym mieście, gdzie uczniowie wykazali się wiedzą o zabytkach naszego miasta, ciekawych miejscach związanych z Kędzierzynem-Koźlem, a także wiadomościami z różnych dziedzin życia np. sportem. Była też okazja, aby posłuchać zespołu muzycznego funkcjonującego w szkole i posilić się kanapkami przygotowanymi przez uczennice technikum hotelarskiego.
Za nami bardzo udane  spotkanie, wszystkie drużyny biorące udział w konkursie przedsiębiorczości otrzymały cenne nagrody, natomiast w konkursie interdyscyplinarnym upominki otrzymała drużyna, która wywalczyła I miejsce - Gimnazjum nr 9, dla wszystkich pozostałych drużyn przygotowano słodycze i dyplomy.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejny Festiwal Nauki. 
1.jpeg
3.jpeg
2.jpeg
 
 
 
×

Zapisz się do newslettera