Kamera on-line

Sławięcickie Spotkania Adwentowe

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie – Koźlu oraz Rada Osiedla Sławięcice i Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic bardzo serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców naszego powiatu i całej Opolszczyzny na coroczne

Sławięcickie Spotkania Adwentowe
12 grudnia od godz. 1530
do auli Zespołu Szkół Nr 3 przy ul. Sławięcickiej 79.
W tym roku Spotkania odbywają się pod hasłem „Spacerkiem po Sławięcicach”. W związku z tematem chcielibyśmy rozpropagować opracowany przez naszych nauczycieli i uczniów, pięknie wydany przewodnik turystyczny, o tym samym tytule. Ta nieduża, bogato ilustrowana książeczka (ok. 100 zdjęć), zawierająca  wiele informacji na temat historii, zwyczajów i legend, wskaże wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić w Sławięcicach. Ponadto zapozna czytelnika z tym, co obecnie dzieje się na terenie osiedla: jakie działają firmy i organizacje, jakie organizowane są imprezy dla środowiska lokalnego.
    Jak co roku Sławięcickie Spotkania Adwentowe organizowane są z myślą o najbardziej potrzebujących uczniach naszej szkoły. Tegoroczny dochód przeznaczony będzie na rehabilitację  Miłosza, cierpiącego na nieuleczalną chorobę - dystrofię mięśniową. Chłopiec jest w naszej szkole już od 6 lat (najpierw był uczniem gimnazjum), a obecnie jest w klasie III Liceum Ogólnokształcącego i przygotowuje się do egzaminu maturalnego.
Niedziela 12 grudnia będzie doskonałą okazją nie tylko do spełnienia dobrego uczynku, ale również okazją do przyjemnego spędzenia popołudnia.
Zapraszamy całe rodziny do naszej auli. Program artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Nr 3 wzbogacą wątki związane z historią, zwyczajami i opowiastkami o Sławięcicach. Na scenie zaprezentują swoje prace i opowiedzą o ich tworzeniu sławęciccy artyści. Mieszkańcy DPS-u w krótkim spektaklu przedstawią historię o utopcach, dla wszystkich zagra Sławięcicka Orkiestra Dęta. W programie tradycyjnie wizyta św. Mikołaja.
Wszyscy, którzy chcieliby pomóc finansowo w rehabilitacji Miłosza lub pomóc w pokryciu kosztów wydruku przewodnika turystycznego „Spacerkiem po Sławięcicach” mogą wpłacać pieniądze na konto:
Rada Rodziców Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja
47-230 Kędzierzyn – Koźle
ul. Sławięcicka 79
51 1240 1659 1111 0000 2600 4343
Z dopiskiem „Miłosz” lub „Przewodnik”
Chcielibyśmy, żeby to Spotkanie stało się świętem radości i otwartych serc wielu mieszkańców Opolszczyzny.
Liczymy na Państwa wsparcie w rozpropagowaniu naszej akcji, będziemy za to bardzo wdzięczni.
Mamy nadzieję, że zaszczycą nas Państwo swoją obecnością podczas imprezy.

Sekretariat szkoły 774834993 lub


Jolanta Hyla 606311207 lub
×

Zapisz się do newslettera