Kamera on-line

Wyspa w Koźlu walczy o tytuł Najlepszej Przestrzeni Województwa Opolskiego

Przebudowa kozielskiej wyspy walczy o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Opolskiego 2022. Ruszyło głosowanie internautów, w którym znalazła się inwestycja zrealizowana przez starostwo powiatowe.

A teraz dzięki głosowaniu internautów ma szansę wygrać w konkursie, dzięki któremu przystań "Szkwał" zaprezentujemy całej Opolszczyźnie. By zagłosować wystarczy wejść tu https://przestrzen.opolskie.pl/glosowanie

Głosowanie zajmuje małą chwilę. A jeśli dodatkowo uzasadnicie swój wybór, macie szanse na atrakcyjne nagrody!

Z całego województwa wpłynęło w sumie 20 różnych inwestycji. Głosowanie internautów potrwa do 17 października. Laureatów poznamy w listopadzie.

Rewitalizacja kozielskiej wyspy została zrealizowana przez powiat, który postarał się o pokaźne dofinansowanie z Unii Europejskiej (3 mln zł). Łączna wartość całego projektu z przebudową internatu żeglugi to niemal 6 mln zł. Poza terenem do organizacji imprez przebudowano tamtejszy budynek stawiając na ekologiczne rozwiązania, tak by maksymalnie ograniczyć zużycie energii. Obecnie przystań to miejsce z wieloma wydarzeniami dla mieszkańców w każdym wieku. Odbywa się tam m.in. kultowy już spływ pływadeł, latem to imprezy taneczne w plenerze.

al

wyspa1.jpeg

wyspa2.jpeg

wyspa3.jpeg

wyspa4.jpeg

wyspa5.jpeg

wyspa6.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera