Kamera on-line

Pracownicy naszych szkół z podziękowaniami i wyróżnieniami. Powiatowy Dzień Edukacji w Kędzierzynie-Koźlu

Powiatowy Dzień Edukacji był okazją do podziękowań pracownikom oświaty, także tym, którzy w sposób szczególny zasłużyli się w pracy z młodymi ludźmi. Ale ten dzień to także czas podsumowań, okazja by spojrzeć szeroko na edukację w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim i w kraju.

- To bardzo miłe święto, ponieważ możemy tym wszystkim osobom podziękować za wkład w rozwój młodych ludzi. To nie tylko święto nauczycieli, ale i wszystkich Polaków, bo każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu przeszedł przez system oświaty – powiedział starosta Paweł Masełko, który wraz z wicestarostą Józefem Gismanem podziękował pracownikom  placówek prowadzonych przez kędzierzyńskie starostwo.

– Dziękuję wszystkim, nie tylko nauczycielom, ale także każdemu z obsługi, wiem co się dzieje, kiedy na przykład z różnych powodów w szkole na moment przestaje funkcjonować sekretariat, mówię o tym, by podkreślić, że każda szkoła to jeden spójny organizm, w którym jeśli coś zaczyna szwankować, to rzutuje na całość, wszystkim dziś serdecznie dziękuję – zaznaczył. - Życzę, by ten zawód odzyskał należny mu szacunek i prestiż, pamiętamy, że to nie tylko zawód, to także odpowiedzialna misja i powołanie – dodał starosta Paweł Masełko.

– To dla mnie wyjątkowe miejsce. Tę szkołę ukończyłem w 1975 roku, jako absolwent technikum dokumentacji budowlanej, później w tym miejscu byłem nauczycielem i dyrektorem. Dlatego tak przeżywam to święto właśnie w tym miejscu. Dziś święto edukacji, a w obecnej chwili, gdzie mamy tyle kryzysów, trzeba pokazywać pozytywne elementy. Po dwuletniej przerwie covidowej wszystko wraca do normy. Mieliśmy już w tym roku wiele sukcesów na olimpiadach. Ale najważniejsze, że mamy w szkołach dobry klimat, za co chciałbym podziękować wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji, a także dyrektorom, którzy ten klimat tworzą - powiedział Józef Gisman, wicestarosta powiatu.

Życzenia pracownikom szkół przekazali także: Alicja Śleszyńska-Kurelowska, wiceprezes oddziału ZNP w Kędzierzynie-Koźlu oraz Andrzej Lachowicz, przewodniczący organizacji związkowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania.

Podczas uroczystości w Zespole Szkół nr 1 wyróżniono 11 dyrektorów szkół i placówek wychowawczych oraz specjalistycznych z powiatu. Nagrody starosty otrzymało 14 nauczycieli, którzy realizują wyjątkowe, często innowacyjne projekty z młodymi ludźmi i w sposób szczególny zasłużyli się dla oświaty.

AL

Fotorelacja na Facebooku powiatu.

Relacja KK24.pl i zdjęcia TU

Relacja Lokalna24.pl i dużo zdjęć TU

dzien1.jpeg

dzien2.jpeg

dzien3.jpeg

dzien4.jpeg

dzien5.jpeg

dzien6.jpeg

dzien7.jpeg

Poniżej Złoty Krzyż Zasługi odebrała była już wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Urszula Więcek

Urszula Więcek.jpeg

dzien8.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera