Kamera on-line

DPS w Sławięcicach będzie nie do poznania. Tak teraz wygląda jedna ze sztandarowych inwestycji powiatu

Coraz bliżej finału prac w Sławięcicach, gdzie kompleksową przebudowę przechodzi Dom Pomocy Społecznej opiekujący się osobami niepełnosprawnymi. Inwestycja powiatu warta jest 7 mln zł i jest największym przedsięwzięciem samorządu w opiece społecznej.

W spotkaniu rady budowy oprócz przedstawicieli wykonawcy wzięli udział starosta Paweł Masełko, wicestarosta Józef Gisman oraz dyrektor Ewa Sawicka. To tam omawiane są szczegóły inwestycji.

Na obecnym etapie wymieniono już stolarkę okienną oraz drzwi. Te pierwsze to specjalne konstrukcje z dodatkowymi zabezpieczeniami przed otwarciem z wbudowanym mikrosystemem wentylacji. Prace na dachu nadal trwają lecz są na ukończeniu.

Ściana północna budynku i wnęka przy pomieszczeniu z agregatami jest już gotowa. Potem roboty rozpoczną się w atrium, czyli niezadaszonym pomieszczeniu wewnętrznym.

- W najbliższych tygodniach ekipy zajmą się montażem urządzeń fotowoltaicznych, które pokryją cały dach. Wiele zastosowanych rozwiązań nakierowanych jest na ekologię i zmniejszenie zużycia energii, taki też był pomysł na to zadanie – relacjonuje starosta Paweł Masełko.

W kolejnym etapie wykonane zostaną klatki schodowe. Intensywne prace prowadzone są w pomieszczeniach sanitarnych, niektóre łazienki są na ukończeniu, także w nich zastosowano szereg rozwiązań z myślą o osobach niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Wykonawcą prac jest firma „ALOG”. Całość robót prowadzona jest dzięki rządowemu dofinansowaniu zewnętrznemu, o które postarało się starostwo powiatowe. Projekt zaplanowano tak, by spełnić rygorystyczne wymogi przeciwpożarowe. W sumie w ramach inwestycji ekipy wykonają termoizolację ścian zewnętrznych i przegród poziomych budynku o powierzchni użytkowej około 2 900 metrów kwadratowych.

al

rad1.jpeg

rad2.jpeg

rad3.jpeg

rad4.jpeg

rad5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera