Kamera on-line

"Szukamy intensywnie oszczędności w energetyce". Starosta Paweł Masełko w wywiadzie dla Radia Park

Ze Starostą Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego rozmawiała Katarzyna Martyniak. Pytania dotyczyły m.in odpowiedzi samorządu na kryzys energetyczny - czy powiat planuje ograniczenia w funkcjonowaniu starostwa i jednostek mu podległych.

- Tak naprawdę wyzwań jest wiele i one nie kończą się tylko na tym roku. Jesteśmy na pewno w przededniu spowolnienia gospodarczego, jeśli nie czego gorszego, a to przełoży się na finanse jednostek samorządowych, w tym powiatów. W grudniu - zgodnie z wytycznymi rządu - mamy zaoszczędzić 10 procent energii w skali roku. Szukamy intensywnie oszczędności w obszarze energetycznym. Idziemy w stronę wymiany oświetlenia w urzędzie, ale również zmiany podejścia do pewnych rzeczy, jak eksploatacji sprzętu komputerowego, oświetlenia, czajników w biurach itp. - mówi starosta Paweł Masełko.

Na antenie Radia Park mowa była także o planach inwestycyjnych, przygotowaniach do Akcji Zima i jesiennym łataniu dziur na drogach. Starosta przybliżył również stan zaawansowania prac w największych tegorocznym zadaniu powiatu - termomodernizacji DPS w Sławięcicach. 

Link do całego materiału TU

al

Paweł1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera