Kamera on-line

Nasi uczniowie wśród najlepszych programistów w Polsce

Na międzynarodowych targach Poznań Game Arena odbył się finał Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostw IT. Podczas finału, przez ponad dwie godziny, dziesięć najlepszych drużyn w Polsce, a wśród nich reprezentanci naszej szkoły, zmagało się z trudnymi zadaniami z zakresu programowania w języku Python. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących - Adam Rybotycki i Miłosz Mikołajczyk (klasa II technik programista) zajęli II miejsce w Polsce, w kategorii Programista.

Sukcesu mieli okazję im pogratulować starosta Paweł Masełko oraz dyrektor szkoły Maria Staliś. – Nauczycielem jest się już do końca życia i zawsze to podkreślam, dlatego z taką radością słucham o osiągnięciach naszych uczniów, zwłaszcza na trudnych i wymagających mistrzostwach, które mają swój wysoki poziom i gdzie mamy okazję mierzyć się z najlepszymi w kraju. Dziś to Adam i Miłosz znaleźli się w gronie tych, którzy reprezentowali nie tylko szkołę, ale cały powiat. Jesteśmy z was bardzo dumni – mówił Paweł Masełko.

- Każdy wasz start w tego typu wydarzeniach będzie miał duże znaczenie przy rekrutacji na uczelnię wyższą, ale co ważne, pokazujecie, że tak naprawdę każdy, kto się przyłoży może być na waszym miejscu, warto się uczyć programowania, to zawód z ogromną przyszłością. Nasi uczniowie nie narzekają na brak pracy, a to również cel szkoły. Chcemy byście byli jak najlepiej wykształceni, ale też zapamiętali placówkę w Azotach, jako szkołę przyjazną, potrafiącą zmotywować i stworzyć atmosferę do nauki – podkreśliła Maria Staliś.  

- W oczekiwaniu na wyniki, wszyscy uczestnicy dowiedzieli się czym jest Zintegrowany System Kwalifikacji, dla kogo powstała aplikacja Odznaka+. Firma Samsung przedstawiła propozycję udziału w projekcie Samsung Solve for Tomorrow, w którym zadaniem jest opracowanie projektu, który pozytywnie wpłynie na zmianę przyszłości – mówią uczniowie.

- Mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w ciekawych dyskusjach, podczas których przedstawiciele firmy Google przybliżyli m.in. jak wygląda codzienna praca programisty – dodaje Jarosław Gucwiński, nauczyciel przedmiotów informatycznych, opiekun uczniów z ZSTiO w Azotach.

Wydarzenie w Poznaniu stało na wysokim poziomie merytorycznym. Dziękujemy organizatorom! A dla naszych chłopaków raz jeszcze, serdeczne gratulacje!

AL

mi4.jpeg

mi3.jpeg

mi2.jpeg

mi1.jpeg

ZSTiO.jpeg

×

Zapisz się do newslettera