Kamera on-line

Nocna opieka przy Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych? Co na to samorządowcy?

Od nowego roku" przy każdym SOR-ze i w każdym szpitalu będzie nocna i świąteczna opieka medyczna" - powiedział w jednym z wywiadów rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Jak na to patrzą samorządowcy, którzy prowadzą szpitale powiatowe?

W Samorządowej Loży Radiowej gościem byli: starosta kędzierzyńsko-kozielski Paweł Masełko, starosta strzelecki Józef Swaczyna i wicestarosta namysłowski Tomasz Wiciak.

- W naszym powiecie nocna opieka akurat nie działa przy SOR-ze i uważam, że mamy to dobrze rozplanowane. Pomoc jest udzielana w innym budynku, a to powoduje, że wszyscy potrzebujący nie spotykają się w jednym miejscu. Zatem, jeśli zapowiadane zmiany wejdą, to uważam, że nie będzie to rozwiązaniem optymalnym. Zresztą, tak już kiedyś było, że opieka świąteczna znajdowała się przy Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, gdzie następowało spiętrzenie pacjentów potrzebujących różnego zakresu pomocy. U nas mieści się ona w budynku kędzierzyńskiego szpitala przy ul. Judyma i mieszkańcy o tym wiedzą. Często im o tym przypominamy i tłumaczymy różnice między nocną opieką medyczną a SOR-em – mówi Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.  

Loży można posłuchać TU

Oprac. al

Starosta w loży.jpeg

×

Zapisz się do newslettera