Kamera on-line

Z mebli tworzą dzieła sztuki. Można je znaleźć na całym świecie. A wszystko zaczęło się w "Budowlance"

Młodzież szkolna z klas budowlanych Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami przedmiotów budowlanych świętowała Dzień Budowlańca w znakomitym towarzystwie.

W tym roku gościem honorowym był absolwent szkoły - Tomasz Danielec, architekt i designer, działający między Londynem a Polską, który podczas prezentacji przedstawiał swój niezwykły i doceniany w świecie dorobek inżynierski oraz artystyczny, firmę Baker Street Boys, jak również przekazał inspirujące przesłanie dla młodzieży o tym, co jest w życiu najważniejsze.

Firma Baker Street Boys mieści się w Wielkiej Brytanii, lecz jej założyciele – Arek Glanowski i Tomasz Danielec czas pracy dzielą między Polską a Londynem. Wyjątkowość ich prac określa prostota i funkcjonalność form wzbogaconych o walory rzeźbiarskie. Każdy z ich projektów jest ponadczasowy. Projekty stają się jedynymi w swoim rodzaju dziełami sztuki użytkowej, która zdobyła zwolenników w Nowym Jorku, Londynie, Dubaju oraz została doceniona przez koneserów designu, sztuki i architektury na całym świecie. Warto odwiedzić ich stronę i zasięgnąć więcej informacji na temat Tomka i Arka oraz tego, co tworzą.

- Jesteśmy dumni z naszych absolwentów i liczymy na następne spotkania – mówiła Ewelina Kowaś, dyrektor ZS nr 1 w Koźlu, która przekazała podziękowania dla wychowawców i nauczycieli.

Imprezę, oprócz absolwenta Tomasza Danielca uświetnili: wicestarosta – Józef Gisman, a także emerytowani nauczyciele –  mgr inż. Kornelia Durkacz, mgr Maria Mendel, mgr inż. Urszula Pająk – Czopowska i nauczyciele przedmiotów budowlanych. Wydarzenie podzielono na prezentacje i na część artystyczną – skecz kabaretowy w wykonaniu klasy 2Tb, a zakończona została słodkim poczęstunkiem.

Oprac. al

bud1.jpeg

bud2.jpeg

bud4.jpeg

bud5.jpeg

bud6.jpeg

bud7.jpeg

bud3.jpeg

bud8.jpeg

×

Zapisz się do newslettera