Kamera on-line

Sztab kryzysowy podsumował dotychczasowe działania

Informacja Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

 

 O godz. 18.00 w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu zebrał się sztab kryzysowy. W posiedzeniu oprócz przedstawicieli władz powiatowych, wzięli udział: wojewoda Ryszard Wilczyński, wicewojewoda Antoni Jastrzembski, a także Komendant Wojewódzki Policji Bogdan Klimek i Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej Karol Stępień.

Podczas spotkania omówiono podjęte dotychczas działania polegające na zabezpieczeniu terenu zagrożonego zalaniem. Oprócz komunikatów PCZK podawanych przez media w działania cały czas włączone są służby zespolone. Policja z radiowozów przy pomocy megafonów informowała  mieszkańców zagrożonych dzielnic o możliwym niebezpieczeństwie. Przypomnijmy – wcześniej(po godz. 13.00) wydany został komunikat o konieczności zabezpieczenia mienia z najniższych kondygnacji budynków we wszystkich dzielnicach Koźla oraz na osiedlach: Lenartowice i Kuźniczka. Podczas spotkania podjęto decyzję o wytyczeniu szlaków drogowych, którymi, po zalaniu terenu, niezbędny sprzęt będzie mógł się przedostać. Spodziewana  fala kulminacyjna(ma dotrzeć pomiędzy 21.00 a 4.00 rano) w Koźlu ma osiągnąć(według szacunków) 8 m., oznacza to przepustowość na poziomie 1800 m/s. Maksymalna przepustowość koryta Odry w Koźlu szacuje się na 2300 m/s.

– Wasza dotychczasowa praca nie poszła na marne i jest wzorem dla innych powiatów. Bardzo dobrze oceniam dotychczasowe działania służb i kierownictwa powiatu – powiedział wojewoda Ryszard Wilczyński. 

Jutro(19.05) odwołane zostały zajęcia w Zespole Szkół Specjalnych, Zespole Szkół w Komornie, I Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie oraz Zespole Szkół nr 1 w Koźlu.

Na terenie miasta zamknięta jest ul. Raciborska. Na ul. Portowej i Łukasiewicza w Koźlu wprowadzono ruch jednostronny. 

5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera