Kamera on-line

Opolskie media o nowej placówce interwencyjnej dla dzieci

Ważny dzień dla instytucjonalnej pieczy zastępczej w naszym powiecie! W Kędzierzynie-Koźlu otwarto placówkę interwencyjną, która zabezpieczy miejsca dla dzieci w sytuacjach nagłych i kryzysowych, tak dzieje się na przykład w nocy, a nie zawsze takie miejsce jest dostępne w pogotowiu opiekuńczym. I wtedy pojawia się problem. Ośrodek został zbudowany od podstaw z pieniędzy powiatu. Mieści się w tym samym budynku, co Dom Dziecka, jednak jego rola jest zupełnie inna.

- Mieliśmy problem, żeby wykorzystać budynek domu dziecka po zmianie przepisów – mówi Józef Gisman, wicestarosta kędzierzyńsko-kozielski. - Pozostała duża substancja budowlana, którą trzeba było wykorzystać. Okazało się, że to nie było takie proste. Dwóch domów dziecka nie można stworzyć w jednym obiekcie. Szukaliśmy jakiegoś rozwiązania. Postanowiliśmy, że to będzie jednostka interwencyjna, która właściwie będzie działała na interwencję, na sytuacje kryzysowe, gdzie mamy dzieci, z którymi nie wiadomo, co zrobić – mówi Radiu Opole wicestarosta Józef Gisman.

Materiał Radia Opole jest TU

- Dom dziecka który istnieje w naszym powiecie od ponad 70 lat będzie istniał jak najbardziej dalej. Dziś tworzymy nową historię, dodatkową placówkę. A obie te placówki będą podlegały właśnie temu centrum administracyjnemu placówek opiekuńczo-wychowawczych – mówi Radiu Park Balladyna Dziuba, dyrektor Powiatowego Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kędzierzynie-Koźlu.

Relacja Radia Park TU

O Powiatowym Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kędzierzynie-Koźlu mówiło także TVP Opole TU

O większej ilości miejsc dla dzieci w sytuacjach kryzysowych mówi Radio DOXA TU

W otwarciu poza wicestarostą Józefem Gismanem wzięła udział członkini zarządu powiatu Bożena Łotecka, a także radny Rady Powiatu Ireneusz Smal. Urząd Wojewódzki reprezentował wojewoda Sławomir Kłosowski, który podkreślił, że w ostatnim czasie wzrastają potrzeby, jeżeli chodzi o zaopiekowanie się dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami wychowawczymi.

AL

os1.jpeg

os6.jpeg

os3.jpeg

os4.jpeg

os5.jpeg

os2.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera