Kamera on-line

Nasza "Budowlanka" najlepszą sportowo szkołą na Opolszczyźnie!

Znamy wyniki wojewódzkiego rankingu szkół we współzawodnictwie sportowym, w którym sklasyfikowano 626 placówek z całego regionu. Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych przypadło Zespołowi Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

- Cieszymy się podwójnie, bo w tym rankingu wzięły również udział szkoły sportowe i klasy o poszerzonym programie z wybranych dyscyplin sportowych. Nie byłoby tego osiągnięcia bez systematycznej pracy uczniów oraz owocnej współpracy nauczycieli – mówi Ewelina Kowaś, dyrektor ZS nr 1.

– Chcieliśmy w szczególny sposób im pogratulować i podziękować za tę wspaniałą rywalizację – mówi wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca. – Ważne jest to, że dzisiaj młody człowiek jest wstanie wyjść zza komputera czy tableta i wziąć udział w zawodach sportowych, najpierw w swojej klasie, a potem na arenie wojewódzkiej rywalizować z rówieśnikami. Tak rodzą się później olimpijczycy czy kadra trenująca w profesjonalnych klubach – dodaje.

Współzawodnictwem sportowym objęte są wszystkie szkoły na Opolszczyźnie – mówi Joanna Dzido, prezes Szkolnego Związku Sportowego „Opolskie”. Podczas rozgrywek, trwających przez cały rok szkolny, przyznawane są punkty w poszczególnych dyscyplinach i dzięki nim wyłaniane są najlepsze sportowo szkoły w województwie  – wyjaśnia.

Podsumowanie zorganizował Szkolny Związek Sportowy Opolskie pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego. Zespół Szkół nr 1 znany jest m.in. z organizowanego co roku Biegu po Zdrowie, w którym biorą udział nie tylko uczniowie, ale także wielu mieszkańców powiatu.

Oprac. al

IMG-20221028-WA0015.jpeg

IMG-20221028-WA0018.jpeg

IMG-20221028-WA0019.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera