Kamera on-line

System stworzony w naszym powiecie przynosi coraz lepsze efekty

System wsparcia zawodowego stworzony w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim jest wdrażany w całym kraju. Mówiono o tym podczas tegorocznego Forum Edukacji Zawodowej, które odbyło się w Warszawie. Tematem przewodnim były „Aktualne trendy w procesie planowania kariery zawodowej”. Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu ma na tym polu sporo do powiedzenia. Stworzyło bowiem system, który przynosi coraz lepsze efekty nie tylko w powiecie, teraz również ma skutecznie pracować dla samorządów w Polsce.  

- W ramach opracowanego systemu centrum współpracuje ze wszystkimi szkołami podstawowymi i średnimi w powiecie, dzięki czemu ujednolicamy kształcenie i wspólnie wyznaczmy cele, przeprowadzamy badania, co zwiększa efektywność doradztwa – mówi dr Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego, który jest członkiem Krajowego Zespołu Ekspertów ds. Kształcenia i Szkolenia Zawodowego EVET.

Aktualnie w kędzierzyńskim centrum trwa tydzień zawodowy, w ramach którego uczniowie i rodzice mają możliwość odwiedzenia jednostki oraz szkół i zapoznania się z ich funkcjonowaniem, z bliska poznają też zawody, a rodzice mają okazję zapoznać się z Powiatową Siecią Wsparcia Szkolnych Doradców Zawodowych.

- Jednym z elementów opracowanego systemu jest współpraca z pracodawcami oraz uczelniami wyższymi, na tym polu mocno stawiamy na rozwój młodego człowieka już od szkoły podstawowej, z uwagą przyglądamy się rynkowi pracy i staramy się szybko reagować na zmieniającą się rzeczywistość – dodaje Ireneusz Wiśniewski.

Forum Edukacji Zawodowej Europass i Euroguidance to coroczna konferencja, której przedmiotem jest dyskusja na tematy ważne dla rozwoju edukacji branżowej i zawodowej w Polsce. Wydarzenie organizowane jest przez Krajowe Centrum Europass i Euroguidance oraz Krajowy Zespół Ekspertów ds. Kształcenia i Szkolenia Zawodowego EVET, działające w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Celem jest wspieranie i promowanie edukacji branżowej Polsce, a także europejskiego obszaru mobilności edukacyjno-zawodowej wśród polskiej społeczności doradców zawodowych.

al

irek1.jpeg

irek2.jpeg

irek3.jpeg

irek4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera