Kamera on-line

Starosta i prezydent w nowym ośrodku interwencyjnym. Placówka przyjęła już pierwszych podopiecznych

Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu od niedawna działa razem z placówką interwencyjną dla dzieci. To nowość w opiece nad osobami, które znalazły się w trudnej, kryzysowej sytuacji. Ośrodek ma oddzielne wejście, nowe wyremontowane pomieszczenia i przyjął już pierwszych podopiecznych.

W placówce interwencyjnej byli prezydent Sabina Nowosielska oraz starosta Paweł Masełko, którzy rozmawiali z dyrektor Balladyną Dziubą.

- Chciałem przede wszystkim zobaczyć to nowe miejsce od środka i porozmawiać z panią dyrektor o tym, jak przez te kilka tygodni od otwarcia wygląda praca w ośrodku, który po remoncie bardzo się zmienił. Długo pracowaliśmy nad uruchomieniem tego miejsca, cieszę się, z drugiej strony oby jak najrzadziej musiały tu trafiać dzieciaki. Niestety potrzeby w opiece kryzysowej nad dziećmi i młodzieżą w ostatnim czasie zwiększyły się – podkreślił starosta Paweł Masełko, który wraz z prezydent Sabiną Nowosielską przekazał podziękowania i upominki.

Placówka interwencyjna została zbudowana z pieniędzy samorządu powiatowego, mieści się przy ulicy Skarbowej w Koźlu. By nie generować dodatkowych kosztów obie jednostki mają to samo kierownictwo.

Placówka została oficjalnie otwarta 4 listopada. Dużo więcej pisaliśmy TU

AL

op1.jpeg

op2.jpeg

op3.jpeg

op4.jpeg

op5.jpeg

op6.jpeg

op7.jpeg

×

Zapisz się do newslettera