Kamera on-line

Samorządowa Loża radiowa o transporcie publicznym, węglu i dłuższej kadencji

Starosta Paweł Masełko był gościem Samorządowej Loży Radiowej Radia Opole, gdzie pytano go o transport publiczny, węgiel i dłuższą kadencję samorządów.

- Nasza współpraca z gminami wiejskimi, które partycypują w kosztach utrzymania transportu zbiorowego wygląda bardzo dobrze. Kilka lat temu przewoźnik, który organizował transport dał nam miesięczne wypowiedzenie i musieliśmy sprostać trudnemu zadaniu organizując transport od podstaw z nową firmą. Nasza siatka połączeń w powiecie jest dość gęsta i na pewno bez tych pieniędzy musiałaby zostać ograniczona – podkreślił starosta Paweł Masełko.

Przypomnijmy, nasz powiat pozyskał ponad 2 mln 387 tys. zł na połączenia autobusowe, które realizuje GTV BUS. Wniosek starostwa został pozytywnie oceniony i 23 listopada w urzędzie wojewódzkim podpisano umowę na nowy 2023 rok. Dzięki czemu mieszkańcy przede wszystkim mniejszych miejscowości będą mogli dotrzeć do pracy, szkół czy placówek zdrowia.

Starosta odniósł się też do kwestii wydłużenia kadencji w samorządach o pół roku.

- Nie jestem zwolennikiem zmian w ordynacji, wydłużania kadencji, mówi się o zmianach w liczeniu głosów, to nie jest dobre akurat na sam koniec kadencji – powiedział starosta.

Samorządowa Loża Radiowa to debata z samorządowcami o sprawach, którymi żyje Opolszczyzna. Gośćmi są radni Sejmiku Województwa Opolskiego, starostowie, burmistrzowie i wójtowie, przedstawiciele wojewody oraz Konwentu Starostów Województwa Opolskiego.

Całego programu można posłuchać TU

AL

starosta1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera