Kamera on-line

Ważna droga w rejonie czterech wiaduktów kolejowych w Azotach po remoncie

1 grudnia, z udziałem przedstawicieli Powiatu i Grupy Azoty ZAK S.A., odbył się odbiór techniczny wyremontowanego odcinka drogi powiatowej nr 1477 O oraz nr 2056 O ulicy Mostowej w Kędzierzynie-Koźlu. Łączna wartość zadania inwestycyjnego wyniosła 400 tys. zł, z czego 300 tys. zł stanowiło dofinansowanie Grupy Azoty ZAK, a 100 tys. zł pochodziło z wkładu własnego Powiatu.

Przekazane środki to kontynuacja wsparcia remontu ulicy Mostowej na wcześniejszych odcinkach, udzielonego w latach 2015-2017 na łączną kwotę 350 tys zł. Zgodnie z umową, remont drogi został zrealizowany w planowanym czasie. W wizytacji udział wzięli członek zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Jakub Gładysz, starosta powiatu Paweł Masełko oraz przewodniczący Rady Osiedla Azoty Grzegorz Kodź.

- Grupa Azoty ZAK w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu wspiera wiele inicjatyw, szczególną troską obejmując projekty, które tworzą w mieście bezpieczną i nowoczesną infrastrukturę. Ulica Mostowa to jeden z najważniejszych traktów drogowych w Kędzierzynie-Koźlu. Pragniemy, aby zapewniał bezpieczny i komfortowy dojazd dla naszych kontrahentów i pracowników do siedziby naszej spółki – mówił Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK.

- Zarządzamy siecią 250 kilometrów dróg w całym powiecie, w tym roku w wielu miejscach toczyły się intensywne roboty drogowe, teraz możemy ogłosić zakończenie kolejnego remontu na ulicy Mostowej. Dziękuję Grupie Azoty ZAK za przekazane środki na to zadanie, cieszę się, że możemy współpracować z korzyścią dla naszych mieszkańców – podkreśla starosta Paweł Masełko.

Powiat prowadzi regularne remonty w tym rejonie, na które tylko w ostatnich latach wydano 6 mln zł. W 2021 roku powiat sięgając po dofinansowanie zewnętrzne zainwestował 1,4 mln zł w drogę prowadzącą do czterech wiaduktów kolejowych. Wcześniej remontu doczekała się nawierzchnia prowadząca do wspomnianych wiaduktów, ale od strony drogi wojewódzkiej. W 2016 roku modernizacji wartej 3 mln zł doczekał się odcinek ulicy Mostowej przebiegający wzdłuż ogrodzenia Zakładów Azotowych. Wówczas inwestycje również wsparła Grupa Azoty ZAK.

Realizacja obecnego zadania znacząco poprawi jakość dojazdu do wielu firm i upłynni ruch na tym odcinku.

al

Azoty1.jpeg

Azoty2.jpeg

Azoty3.jpeg

Azoty5.jpeg

Azoty6.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera