Kamera on-line

Kierunków technicznych nie należy się bać

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się jedenaste już „Potyczki z Techniką”. Konkurs od początku współorganizowany jest przez kędzierzyńskie starostwo. Część teoretyczna odbyła się w auli szkoły, a praktyczna w nowoczesnych pracowniach ZSTiO, co ma szczególne znacznie dla ósmoklasistów, dla nich to właściwie pierwsze zetknięcie z ich przyszłym zawodem.

- Pokazujemy, że przedmioty techniczne choć wymagające, to jednak nie należy się ich bać. Wszystkiego można się nauczyć, a jeśli dodatkowo złapie się bakcyla, to nasza szkoła zrobi wszystko, by taki uczeń jeszcze na etapie nauki miał zagwarantowane dobre zatrudnienie, firmy tylko czekają na takich uczniów – mówi dyrektor Maria Staliś.

– Przez ten konkurs przeszło bardzo wielu ósmoklasistów, potem zdobywali wiedzę tutaj, a teraz są bardzo dobrymi specjalistami, których chłonie rynek. Dlatego cieszę się, że konkurs ma niesłabnące zainteresowanie i dziękuję wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie – zaznaczył starosta Paweł Masełko.

Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę m.in. z elektrotechniki, elektroniki, informatyki i techniki, ale również z podstaw języka technicznego, angielskiego i niemieckiego. Na wszystkich czekały nagrody ufundowane przez starostwo oraz firmy partnerskie. ZSTiO w Azotach jest szkołą, która od lat ściśle współpracuje z licznymi firmami, ta symbioza nauki z biznesem wyjątkowo dobrze rozwija się właśnie w ZSTiO w Azotach, które sąsiadują z tamtejszym Centrum Kształcenia Zawodowego.

AL

poty1.jpeg

poty2.jpeg

poty3.jpeg

poty4.jpeg

poty5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera