Kamera on-line

Gracze z Polski i Wielkiej Brytanii rywalizowali w Azotach

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu rozegrany został finał  turnieju e-sportowego KK Tournament ZSTiO w League of Legends. Do turnieju, pod patronatem starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, zgłosiło się 10 drużyn, których zawodnicy pochodzili m.in. z Warszawy, Gliwic, Raciborza, Podkarpacia, Kędzierzyna-Koźla a nawet z Wielkiej Brytanii. 

Blisko miesiąc trwały w sieci rozgrywki eliminacyjne, które ostatecznie wyłoniły drużyny finałowe. W finale spotkały się dwie drużyny z Kędzierzyna-Koźla: „MuremZaAjpattem” – złożona z zawodników z II LO, ZS nr 1, WZDZ i ZSTiO oraz „Ministranci” – drużyna z kl. IV INF z ZSTiO. Zwycięzcami tegorocznego KK Tournament ZSTiO zostali ostatecznie informatycy z ZSTiO w Azotach.  

Warto podkreślić fakt, że organizatorami  całego turnieju byli uczniowie z klasy III t. informatyk: Bartek Dziedzic, Wojtek Nienandowski, Dominik Wąs, Mateusz Miciak, Igor Czubek, Kacper Grabelus i Tomasz Wiśniewski.

- Była to dla nich doskonała lekcja przedsiębiorczości, kreatywności i pracy zespołowej. Młodzi organizatorzy, wspierani przez nauczycieli przedmiotów informatycznych – Łukasza Guziaka i Przemysława Skuzę, odpowiadali m.in. za przygotowanie plakatu, dyplomów, stworzenie strony turnieju i serwera turniejowego, ułożenie drabinki rozgrywek, odpowiadali za organizację finału, który rozegrany został w ZSTiO w Azotach – mówi dyrektor Maria Staliś, która podsumowując cały turniej pogratulowała zawodnikom i podziękowała organizatorom. Nagrody  ufundowało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Przypomnijmy, w ZSTiO w Azotach powstała pierwsza w kraju klasa o profilu e-sportowym. Od lat pozwala rozwijać pasje i otwiera wiele możliwości. Wzorem szkoły w Azotach inne samorządy w kraju również zaczęły otwierać klasy e-sportowe. Przemysł związany z grami rozwija się w zawrotnym tempie, tak jak zapotrzebowanie na zawodowych graczy albo pracowników tego sektora, którzy po ukończeniu szkoły są wyspecjalizowanymi informatykami.

al

tur1.jpeg

tur2.jpeg

tur4.jpeg

tur3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera