Kamera on-line

Strażacy ochotnicy świętują 100 lat! Wyjątkowa wystawa na placu Wolności

Dziś trudno sobie wyobrazić powiat bez nich. Często pierwsi na miejscu, wzywani nie tylko do pożarów, ale także wypadków drogowych oraz wielu innych zdarzeń. Na placu Wolności przed starostwem można od dziś (9.12) przez tydzień zobaczyć czym żyli przez 10 dekad. Kawał czasu, wspomnień, ludzkich historii. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim działają 44 jednostki OSP, w których gotowych do pomocy jest ponad 1500 przeszkolonych ochotników.

- Jednostki przez lata bardzo się zmieniły, również dzięki samorządom wojewódzkim, powiatowym czy gminnym. Warto zobaczyć, jak funkcjonowały i czym żyły, są tu też zdjęcia z naszego powiatu i myślę, że mieszkańcy szybko umiejscowią je w czasie – powiedział starosta Paweł Masełko.

- Wystawa jest pod patronatem marszałka Andrzeja Buły i ona odwiedza poszczególne powiaty. Ochotnicza Straż Pożarna jest piękną służbą, czego doświadczamy na co dzień. Widzimy to zaangażowanie, ale i zaufanie społeczne do tej służby. Zapraszamy przed starostwo, gdzie można zobaczyć dokonania strażaków w wymiarze wojewódzkim – zaznaczył Robert Węgrzyn, radny sejmiku województwa.

- Cieszę się, że zrodziła się taka inicjatywa i że pan marszałek chce zaprezentować naszą działalność. Jesteśmy po to, by pomagać, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie. Dziękuję za dotychczasowe wsparcie, nowy sprzęt, który mamy powoduje, że jesteśmy skuteczniejsi – mówił Michał Klimek, prezes zarządu powiatowego OSP.

W otwarciu wystawy wziął także udział wójt Bierawy Krzysztof Ficoń oraz komendant powiaty straży pożarnej Piotr Dudek.

AL

osp1.jpeg

osp2.jpeg

osp3.jpeg

osp6.jpeg

osp7.jpeg

×

Zapisz się do newslettera