Kamera on-line

To były udane cztery lata!

W Hotelu Centralny w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się ostatnie obrady sesji Rady Powiatu w mijającej kadencji. Uroczyste posiedzenie otworzyła przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel. Ostatnia sesja stała się odpowiednim momentem, by przypomnieć dokonania powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w ostatnich czterech latach. Obszerna prezentacja przygotowana na tę okazję odzwierciedliła pracę wszystkich radnych. Cztery lata to krótki okres czasu, jednak spoglądając na niego z perspektywy dokonanych inwestycji można odnieść wrażenie, że minęło dużo więcej czasu. Szczególnie biorąc pod uwagę zmiany jakie dokonały się w naszym powiecie w materii tak ważnej jak służba zdrowia. Kędzierzyn-Koźle jest filarem, na którym buduje się opiekę medyczną w województwie. – Bardzo dobrze układała się współpraca z radą powiatu, oczywiście nie obyło się bez dyskusji ale najważniejsze, że zawsze udawało się wypracować wspólny konsensus – zaznaczył starosta Józef Gisman.  

Ale powiat to nie tylko opieka medyczna. Jest jeszcze wiele innych płaszczyzn, na których dokonano znaczących postępów i które świetnie się rozwijają, mowa tu np. o oświacie. Mamy dobre kadry i nowoczesne szkoły. Powstała w pełni funkcjonalna hala sportowa przy II liceum, a nasze Centrum Szkolenia Praktycznego i Ustawicznego wyposażone zostało w najnowocześniejszą pracownie obrabiarek sterowanych numerycznie w Polsce. Wybudowaliśmy ponad 400 nowych miejsc parkingowych. Długo, by jeszcze wymieniać. Zbliża się kolejna kadencja i następne wyzwania. Pozostaje więc życzyć kolejnych tak udanych lat.
Na zakończenie obrad wszyscy radni, pracownicy starostwa i podległych jednostek otrzymali pamiątkowe tabliczki. 46 sesja Rady Powiatu była ostatnią w kadencji 2006-2010.
Zobacz film: starosta Józef Gisman o mijającej kadencji

3.jpeg

5.jpeg
 

17.jpeg

7.jpeg
10.jpeg

6.jpeg

2.jpeg

1.jpeg

22.jpeg

23.jpeg

21.jpeg

20.jpeg

14.jpeg

16.jpeg
 

9.jpeg

8.jpeg

4.jpeg

 

 

 
 

×

Zapisz się do newslettera