Kamera on-line

Nowy most i solidna droga w gminie Reńska Wieś. Powiat finalizuje czteromilionową inwestycję

Nowy rok zaczynamy od otwarcia zupełnie nowej drogi Większyce-Łężce w gminie Reńska Wieś. To poza solidną nawierzchnią nowy 11-metrowy most nad tamtejszym potokiem. Jezdnia poszerzona została do 6 metrów wraz z budową wszelkich instalacji odprowadzających oraz wykorzystujących energię z wiatru i słońca.

- Finalizujemy dziś etap drugi, ale przygotowujemy się już do trzeciego etapu remontu. W przygotowaniu jest dokumentacja. Cała droga do główny trakt lokalny i alternatywa dla dróg krajowych, to ważny odcinek, z którego korzysta wielu mieszkańców – podkreślił starosta Paweł Masełko.

- Mamy tu nowy most, który musiał zostać zaprojektowany pod spore obciążenie tonażowe, jakie będzie nosił w tym miejscu, to była technicznie oraz inżyniersko wymagająca inwestycja – dodaje wicestarosta Józef Gisman.

- Chciałbym wyrazić olbrzymie zadowolenie moje osobiste, ale myślę, że mogę się też wypowiedzieć w imieniu mieszkańców gminy korzystających z drogi. To była niełatwa inwestycja. Widzimy, że drogi powiatowe są często tak samo bardzo obciążone jak te krajowe – mówił wójt Reńskiej Wsi Tomasz Kandziora.

- Bardzo się cieszymy, że ten kolejny etap został zakończony, wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo i tę dbałość o nie widać na tej drodze, są ograniczniki, doświetlenia, przejścia dla pieszych, oba etapy robią wrażenie, cieszymy się i czekamy na trzeci etap – zaznaczyła sołtys Pociękarbia Sandra Zmarzły.

Obecny drugi etap remontu kosztował 2 mln 400 tysięcy zł, samorząd postarał się o dofinansowanie inwestycji z programu rządowego. Razem z pierwszym etapem inwestycje w tym miejscu pochłonęły ponad 4 mln 200 tys. zł.

AL

dr1.jpeg

dr2.jpeg

dr3.jpeg

dr4.jpeg

dr5.jpeg

dr6.jpeg

dr7.jpeg

dr8.jpeg

×

Zapisz się do newslettera