Kamera on-line

Pomoc prawna od nowego roku bezpłatnie dla mieszkańców powiatu

Mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego mogą ponownie skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej w pięciu różnych miejscach. Dzięki podpisanym umowom porady będą udzielane w Kędzierzynie przy ul. Damrota 30, w Koźlu przy ul. Skarbowej 4, a także w urzędach gmin: Bierawa, Pawłowiczki i od niedawna Polska Cerekiew.

- Cieszymy się, że mogliśmy podpisać umowy i jesteśmy organizatorem poradnictwa prawnego w powiecie, które jest finansowane z budżetu państwa. Dwa punkty znajdują się w Kędzierzynie-Koźlu, a trzy w gminach wiejskich, zatem ta dostępność jest zapewniona na jak najszerszym poziomie. Zachęcam mieszkańców do korzystania z tych usług – mówi starosta Paweł Masełko.

- To poza poradami prawnymi również działalność edukacyjna i taką właśnie będziemy dla mieszkańców świadczyć. W tym roku to pięć spotkań, będzie nas można spotkać w całym powiecie – zaznacza dr Mariusz Hassa, koordynator bezpłatnej pomocy prawnej.

Kto może skorzystać z porad? W zasadzie każdy. Wystarczy się zarejestrować poprzez system dostępny w Internecie lub dzwoniąc do starostwa powiatowego. – W 2022 roku najczęściej spotykaliśmy się z zawiłościami prawa cywilnego i rodzinnego – dodaje Mariusz Hassa.

O tym jak się zapisać podajemy TU

AL

porady1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera