Kamera on-line

"W każdej chwili moglibyśmy startować o pieniądze z projektów unijnych. Jesteśmy przygotowani". Paweł Masełko gościem Rozmowy Dnia Radia Park

Ze starostą powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego rozmawiano o planach i prognozowanej sytuacji na 2023 rok. Na antenie Radia Park mówiono o inwestycjach, oświacie i rynku pracy.

- Z nadzieją patrzymy na środki zewnętrzne, że wreszcie zostaną odblokowane pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, tak ma się stać w trzecim kwartale tego roku, więc to oznacza inwestycje, do których my w zasadzie na etapie dokumentacji już jesteśmy przygotowani. Myślę tu o rozbudowie szpitala i dobudowaniu dwóch pięter. Poza tym z każdej gminy powiatu mamy tu wytypowany odcinek drogowy, jaki chcielibyśmy wyremontować. Myślimy też o kolejnych termomodernizacjach budynków, co pozwoli nam na oszczędności – zaznacza Paweł Masełko.

Zatwierdzono też środki z funduszu spójności, a to oznacza nabory do projektów. Powiat również jest do nich przygotowany, zabezpieczając wkład własny, niezbędny do realizacji projektów.

- Na wiosnę wyremontujemy ulicę Spacerową, to dojazd do Pola Południowego. W lutym podpiszemy umowę z wykonawcą. Będziemy startowali również do naboru środków na przebudowę ulicy Bema oraz Piotra Skargi z pieniędzy rządowych. Będą też remonty cząstkowe na wielu drogach. Mamy zabezpieczone na to pół mln zł – dodał starosta.

Paweł Masełko mówił też o aktualnej sytuacji na rynku pracy i komunikacji autobusowej.

Całej rozmowy można posłuchać TU

starosta w radiu.jpeg

×

Zapisz się do newslettera