Kamera on-line

Posiedzenie sztabu kryzysowego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego:

O godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu zebrał się sztab kryzysowy. W spotkaniu oprócz przedstawicieli władz powiatowych, służb zespolonych wzięli udział wójtowie dotkniętych przez powódź gmin oraz wiceprezydent miasta Kędzierzyn-Koźle Brygida Kolenda-Łabuś.
Energia elektryczna:
Nim do danej posesji będzie można podłączyć energię, zakład energetyczny będzie żądał oświadczenia od elektryków, którzy zobowiązani będą do dokładnego sprawdzenia instalacji. Oświadczenia takie będą przyjmowane na posterunku energetycznym przy ul. Stalmacha. Szczegółowe informacje podamy wkrótce.
Służba zdrowia:
Jeśli sprawdzą się obecne szacunki i woda nadal będzie opadać szpital w Koźlu będzie mógł rozpocząć funkcjonowanie w poniedziałek, podobnie klinika serca. Przygotowywanie pomieszczeń potrwa 2 dni. Szpital w Kędzierzynie pracuje obecnie na zasadzie rozśrodkowywania pacjentów, którzy potrzebują hospitalizacji. Pacjenci przewożeni są do szpitali, które zaoferowały pomoc – w Strzelcach Opolskich, Krapkowicach, Nysie i Opolu. Od piątku przychodnie specjalistyczne w Koźlu przy ul. 24 kwietnia będą działać normalnie.
Gmina Bierawa:
Część ulic pozostaje zalanych. Mieszkańcy systematycznie zaopatrywani są w pożywienie.
Gmina Reńska Wieś:
Cześć dróg pozostaje zalanych. Najgorsza sytuacja jest w Reńskie Wsi, Poborszowie i Mechnicy. Mieszkańcy systematycznie zaopatrywani są w pożywienie.
Gmina Cisek:
Woda zaczyna opadać. Po drogach można poruszać się ciągnikami lub traktorami. W Cisku, Landzmierzu i Kobylicach systematycznie dostarczana jest żywność. Amfibie zostają z gminy wycofywane ze względu na spadający poziom wody.  
Kędzierzyn-Koźle:
Zalane pozostają osiedla: Zachód, Rogi, Port. Systematycznie rozwożona jest żywność – pracuje 5 jednostek wodnych.
Państwowa Straż Pożarna ze względu na zmienne trudne warunki na bieżąco zabezpiecza i monitoruje teren.
Sanepid:
Wkrótce Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna na swojej stronie poda wykaz środków niezbędnych do dezynfekcji. Adres strony: http://www.sanepid.k-k.pl/
Policja:
Stan gotowości. Policjanci zabezpieczają posesje i chronią przed kradzieżą.
Woda:
Woda płynąca z kranów na terenie powiatu jest w pełni bezpieczna i można z niej korzystać, mowa o wodociągach nie własnych ujęciach czy studniach głębinowych.
×

Zapisz się do newslettera