Kamera on-line

Tu każdy mógł się przebadać i posłuchać specjalistów. Klub Pacjenta w kędzierzynie-Koźlu zgromadził setki osób

Serce jest jak sportowiec. Lubi trening, odpowiednią dietę i sen. Jeśli o to nie zadbamy prędzej czy później nasze żyły będą się zatykały i przybliżały nas do awarii całego układu. Wtedy muszą pomóc nam specjaliści, ale co robić, by do nich nigdy nie trafić? O tym mówiono w Domu Kultury „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu podczas Klubu Pacjenta, zorganizowanego przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca oraz fundację „Z sercem do Pacjenta” pod patronatem starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Wraz z grupą American Heart of Poland wyszliśmy do mieszkańców powiatu z akcją, której celem jest profilaktyka i uświadamianie poprzez wykłady specjalistów. Cieszę się, że akcja spotkała się dużym zainteresowaniem i wiele osób mogło skorzystać z badań i posłuchać ekspertów. Będziemy akcję powtarzać w tym roku – mówi starosta Paweł Masełko.

- Profilaktyka jest ważna w każdym wieku. Młodzi ludzie mają często cukrzycę w wieku lat 30-tu. Dlatego ważne jest kontrolowanie parametrów lipidowych, jak i gospodarki węglowodanowej. Nasz najmłodszy pacjent miał 22 lata, nie bagatelizowałbym tu żadnej grupy wiekowej. Badajmy się i dbajmy o siebie, tak wydaje się niewiele może przynieść dużo korzyści i zapobiec wielu chorobom – zaznaczył dr Janusz Prokopczuk, ordynator Centrum Sercowo-Naczyniowego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Kędzierzynie-Koźlu.

- Nasza fundacja została powołana z myślą o edukowaniu. Inicjatorem jest grupa American Heart of Poland, która posiada 20 lokalizacji w całym kraju i wszędzie tam organizowane będą kluby pacjenta, które są główną ideą fundacji – powiedziała Katarzyna Kucia-Garncarczyk, dyrektor fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Akcja badań w Kędzierzynie-Koźlu był pierwszą tego typu i nie ostatnią. Kolejna za kilka miesięcy. Podczas przedsięwzięcia specjalistów odwiedziło kilkaset osób.

AL

serce1.jpeg

serce2.jpeg

serce3.jpeg

serce4.jpeg

serce5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera