Kamera on-line

Będą skuteczniej doradzać młodym ludziom w wyborze zawodu

Na rynku pracy mamy ponad 2 tysiące zawodów i specjalności. Doradcy zawodowi wciąż głowią się jak jeszcze lepiej docierać z ofertą edukacyjną do uczniów. Teraz będą skuteczniej im pomagać w wyborze kierunku kształcenia i planowaniu późniejszej ścieżki zawodowej.

Wciąż poszerzają swoją wiedzę o nowe narzędzia, które są swoistym kompasem na rynku pracy. Tak było i tym razem. Podczas specjalnych warsztatów, które odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu gościli doradcy zawodowi szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego powiatu. Odbyły się z inicjatywy Centrum Kształcenia Zawodowego, prowadzonego przez powiat we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych, a sfinansowane zostały z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Warsztaty otworzył wicestarosta Józef Gisman oraz dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego dr Ireneusz Wiśniewski. Spotkanie było także znakomitą okazją do integracji lokalnego środowiska doradczego, wymiany doświadczeń oraz rozmów dotyczących bieżących wyzwań i działań, które stoją przed szkołami i doradcami zawodowymi.

al

dor1.jpeg

dor2.jpeg

dor3.jpeg

dor4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera