Kamera on-line

Technik Absolwent Roku 2022 pochodzi z Kędzierzyna-Koźla. Skończył ZSTiO w Azotach

Poznaliśmy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu wyłaniającego najlepszych uczniów szkół technicznych w kraju. Technikiem Absolwentem Roku 2022 został Damian Gnielinski, który ukończył Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, szkołę prowadzoną przez powiat.

W tym roku te prestiżowe nagrody powędrowały do dwóch uczniów z Opolszczyzny, pochodzących z Kędzierzyna-Koźla i Opola. Damian w Kędzierzynie-Koźlu uczył się na kierunku energetyka odnawialna. Energetykę wybrał również jako kierunek swoich studiów. Uroczysta gala odbyła się 3 lutego w Warszawie, dziś szkołę odwiedzili przedstawiciele kapituły, by na miejscu pogratulować jej absolwentowi.

- Jeśli zainteresujemy się jakimś tematem, to zdobywanie umiejętności w tej dziedzinie przyjdzie nam łatwiej. Oczywiście ważna jest systematyczność w nauce, ale pasja do czegoś na pewno spowoduje, że wiedzę przyswoimy łatwiej i z przyjemnością. Tak było w moim przypadku, choć to, że będę się uczył na kierunku energetyka odnawialna wcale nie było takie pewne, to trochę przypadek, który sprawił jednak, że stała się moim życiowym celem – powiedział Damian Gnielinski, obecnie student Politechniki Warszawskiej.

- Nasi uczniowie, którzy przychodzą tu do szkoły mają już pewien pomysł na życie, my im pomagamy rozwinąć skrzydła, z pozostałymi, którzy nie do końca są pewni zawodu, pracujemy. Naszym celem jest stworzenie warunków do rozwoju na rożnych płaszczyznach, niektórzy przecież świadomie chcą po naszej szkole iść do pracy, ponieważ firma, którą wybrali umożliwi im dalsze kształcenie w dogodnym trybie, ale niektórzy od razu wybierają studia, a potem chcą myśleć o karierze zawodowej – zaznacza dyrektor Maria Staliś.

- Nieco się już przyzwyczailiśmy do tego, że w ZSTiO nasi uczniowie odbierają ogólnopolskie wyróżnienia. Dla nas samorządowców to potwierdzenie, że obrana przez nas polityka oświatowa, jest słuszna. Kształcimy coraz lepszych fachowców, ale my się nie zatrzymujemy, rynek pracy nie pozwala nam na to, cały czas obserwujemy co się na nim dzieje, rozmawiamy z firmami i stale ulepszamy ofertę kształcenia – podkreśla starosta Paweł Masełko.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich w Warszawie i oddziały wojewódzkie. Dziś Damianowi gratulował Bogusław Przychodzki, prezes oddziału opolskiego stowarzyszenia wraz wiceprezesem. Winszowali także nauczyciele oraz uczniowie.

AL

damian1.jpeg

damian2.jpeg

damian3.jpeg

damian4.jpeg

damian5.jpeg

damian6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera