Kamera on-line

Od 25 lat ratują ludzkie życie. Jubileusz Klubu Honorowych Dawców Krwi z Kędzierzyna-Koźla

To szczególny czas dla Klubu Honorowych Dawców Krwi z Kędzierzyna-Koźla, który świętuje 25 lat! Najlepsze życzenia prezesowi klubu Mieczysławowi Ferdzynowi oraz krwiodawcom złożyli: starosta Paweł Masełko, przewodniczący Rady Miasta Ireneusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło, radny wojewódzki Robert Węgrzyn oraz senator Beniamin Godyla.

- Uroczysta akademia jest doskonałą okazją do podziękowań całej społeczności krwiodawców z powiatu. Wasz klub od lat nie tylko ratuje życie, ale pełni też rolę edukacyjną, jesteście pod naszymi szkołami i w naszych szkołach, informując, zachęcając i promując ideę krwiodawstwa. Życie ludzkie jest wartością bezcenną, wiedzą o tym najlepiej ci, którzy żyją dziś dzięki wam – mówił starosta Paweł Masełko.  

Na placu przy kościele na os. Piastów stanął ambulans, w którym każdy mógł oddać życiodajny płyn, którego nie da się wyprodukować. Zresztą, od lat dewiza klubu pozostaje niezmienna: "Oddając krew, ratujesz życie". Z okazji „srebrnego jubileuszu” w niedzielę 12 lutego o godz.11.30 odprawiona została msza święta w intencji wszystkich krwiodawców i ich rodzin.   

AL

krew2.jpeg

krew3.jpeg

krew4.jpeg

krew5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera