Kamera on-line

Ważny dojazd do Pola Południowego przejdzie remont za ponad 3,5 mln zł

Startuje największa inwestycja drogowa powiatu w tym roku. Za 3 mln 672 tys. zł przebudowana zostanie ulica Spacerowa w Kędzierzynie-Koźlu. Stosowną umowę z wykonawcą robót - firmą Technical Solutions z Kędzierzyna-Koźla podpisano w starostwie powiatowym.

Pieniądze, które samorząd zdobył na to zadanie z rządowego funduszu (3 mln 116 tys. zł) zostaną więc w naszym powiecie. A mowa o aż 85 procentach kwoty dofinansowania całej inwestycji.

- Przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli budowy fabryk na Polu Południowym wygenerują duży ruch, chcemy, by mogli bez problemów przewozić swoje towary, dlatego skrajnia drogi pod wiaduktem zostanie obniżona o 4,5 metra. Właścicielem wiaduktu jest podmiot kolejowy, więc musieliśmy tu poczynić szereg uzgodnień. Cieszę się, że inwestycję przeprowadzi lokalny przedsiębiorca i pieniądze, które zdobyliśmy zasilą lokalną firmę i tym samym pracowników z naszego powiatu – zaznacza starosta Paweł Masełko.

- Zawsze dla nas priorytetem były drogi łączące miejsca produkcji z komunikacją ogólnopolską i tak się właśnie dzieje w tym wypadku. Mamy tam dużych inwestorów i potrzebujemy dogodnego dojazdu – dodał wicestarosta Józef Gisman.

- Bardzo się cieszymy, że udało się wygrać przetarg na to zadanie, realizowane na nowych zasadach z programu Polski Ład. Z czym to się wiąże? Otóż rozliczenie jest na koniec inwestycji. Mamy cztery miesiące na jej przeprowadzenie, ale my będziemy chcieli zamknąć to w dwa miesiące. Spółka wydłuży czas pracy, ale plusem jest, że szybciej skończy, więc nie będzie to aż tak długo trwające utrudnienie dla przemieszczających się tam samochodów – mówi Arkadiusz Pęcherczyk, członek zarządu Technical Solutions.

Drogowcy przebudują też skrzyżowanie z drogą gminną - ulicą Naftową i wykonają wiele innych prac. Na czas remontu obowiązywać ma ruch wahadłowy. Remont kilometrowego odcinka ruszy 1 marca, pod koniec kwietnia możemy spodziewać się odbiorów inwestycji.  

AL

spacerowa2.jpeg

spacerowa4.jpeg

spacerowa1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera