Kamera on-line

Marszałek przywiózł do Kędzierzyna-Koźla niemal 250 mln zł

Na taką kwotę może liczyć Subregion Kędzierzyńsko-Strzelecki z funduszy unijnych. Samorządowcy już teraz zastanawiają się na co przeznaczyć te pieniądze i mają konkretne propozycje. Spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu było świetną okazją do tego, by omówić pomysły na realizację zadań i jak najlepiej się do nich przygotować.

Marszałek Andrzej Buła już od kilku tygodni podkreśla, że w tej perspektywie jeszcze w większym stopniu niż do tej pory będziemy zarządzać funduszami europejskimi poprzez subregiony. Subregiony będą decydować o podziale jeszcze większych kwot niż dotychczas – wcześniej było to 14% naszego programu regionalnego, teraz będzie to już 27% całej kwoty.

- Nasz samorząd powiatowy będzie chciał inwestować w nowe ścieżki rowerowe, termomodernizacje szkół, wyposażenie pracowni szkolnych oraz w bezpieczeństwo – mówi starosta Paweł Masełko, który wziął udział w spotkaniu razem z wicestarostą Józefem Gismanem.

Prezydent Kędzierzyna-Koźla, Sabina Nowosielska podkreśla, że samorządowcy są już niecierpliwi. – Chcemy wiedzieć, na co, jako subregion możemy liczyć. Mamy przygotowaną strategię subregionu, wiemy, co będziemy chcieli robić. Na pewno będziemy chcieli inwestować w ścieżki rowerowe, w bezpieczeństwo, ale to jest decyzja całego subregionu. Razem ze wszystkim włodarzami będziemy musieli znaleźć propozycje współpracy – mówi.

Z tego spotkania cieszył się m.in. radny województwa Robert Węgrzyn, który mówił, że polityka na szczeblu regionu w naszym województwie pokazuje skuteczność samorządu województwa, związaną z pozyskiwaniem środków europejskich.

W sumie dla całej Opolszczyzny będzie to kwota prawie 262 mln euro.

Oprac. al

mar1.jpeg

mar2.jpeg

mar3.jpeg

mar4.jpeg

mar5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera