Kamera on-line

30 lat świętuje Radio Park. Dziś to tysiące słuchaczy i apetyt na więcej!

27 lutego w 1993 roku powstało Radio Park fm. Stacja świętuje 30 lat. Pierwszą piosenką, która poszła w eter o godzinie 10.47 był utwór zespołu Queen - Radio Ga Ga. W rocznicę wybrzmiała ponownie, a razem z nią w studiu pojawili się prezenterzy i dziennikarze stacji. Na ręce prezesa Bartłomieja Piaseckiego najlepsze życzenia przekazał Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Życzymy wam, by słowa wypowiadane na tej antenie miały niezmienną wartość. Całemu zespołowi składam najlepsze życzenia. Radio Park mimo, że nadaje dziś na całej Opolszczyźnie zawsze kojarzone będzie z Kędzierzynem-Koźlem. To tu się wszystko zaczęło. Radio było też jedynym źródłem informacji podczas pamiętnych powodzi, kiedy tak ważna była szybkość przekazu. Radio się zmieniło, ale zapału i energii do realizacji nowych pomysłów wam nie brakuje i tego życzę z całego serca, byście zawsze mieli co robić, a słuchacze doceniali waszą pracę i by było ich coraz więcej – powiedział starosta Paweł Masełko.

Pierwsza siedziba radia mieściła się na ulicy Konopnickiej…. w parku, stąd nazwa rozgłośni. Potem siedziba przeniosła się na ulicę Złotniczą, a następnie na ulicę Piastowską skąd nadaje do dziś.

- Obecnie przenosimy się do zupełnie nowego studia na pierwszym piętrze kamienicy, prace wciąż trwają, za kilka tygodni będziemy nadawać z nowego miejsca. Radio to ludzie, mamy młody, ambitny zespół, ale są z nami także doświadczeni wieloletni pracownicy. Mamy nowe pomysły, plany na przyszłość, chcemy się rozwijać. Dziękuję wszystkim naszym słuchaczom za to, że każdego dnia wybierają właśnie naszą stację – mówi Bartłomiej Piasecki, prezes zarządu Radia Park fm.

Dziś Radio Park może pochwalić się świetną słuchalnością w całym regionie. Codziennie stację włączają tysiące słuchaczy, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim jest zdecydowanym liderem słuchalności.

W Radiu Park swoje pierwsze radiowe szlify zdobywał Adam Lecibil, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu, był prezenterem i dziennikarzem. Do radia trafił jeszcze jako nastolatek i został na wiele lat. Radio to ludzie, którzy przez lata tworzyli stację. Również im dziękowano dziś na antenie podczas specjalnego programu.

radio1.jpeg

radio2.jpeg

radio3.jpeg

radio4.jpeg

radio5.jpeg

radio6.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera