Kamera on-line

Firma Godyla dołącza do grona oficjalnych partnerów Zespołu Szkół nr 1 z Kędzierzyna-Koźla. Jest umowa o współpracy

Znana w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim i na Opolszczyźnie firma Godyla objęła swym patronatem uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Spółka, która ma swoją siedzibę w Kujakowicach Górnych będzie wspólnie ze szkołą współpracować w zakresie kształcenia techników żywienia i usług gastronomicznych. I mowa tu nie tylko o praktykach i stażach, ale również o współpracy przy organizacji egzaminu zawodowego, organizacji szkoleń branżowych dla nauczycieli, doradztwa zawodowego i promocji kształcenia zawodowego. Zakres współpracy jest więc szeroki, a skorzystają na nim uczniowie.

Dla nich to kolejna szansa na poszerzanie wiedzy w firmie z doświadczeniem na rynku – nie kryła zadowolenia Ewelina Kowaś, dyrektor placówki.

– Dzięki współpracy uczniowie będą odbywać praktyki nie tylko w cukierniach, ale także w hotelach czy restauracjach. Będą mogli poznawać najnowsze trendy, rozszerzać swoje zainteresowania i umiejętności. Cieszę się, że firma Godyla stała się naszym partnerem, uczniowie tylko na tym zyskają – mówi Ewelina Kowaś, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

- Młodzież będzie praktykować w dobrych zakładach gastronomicznych. Nasza firma ma już tradycję, sami mamy wykształcenie w tym kierunku, zatrudniamy dobrych fachowców. Jestem pewien, że po przygotowaniu praktycznym jeszcze lepiej odnajdą się na rynku pracy, a my dołożymy wszelkich starań, by praktykowało się im u nas jak najlepiej, zwrócimy szczególną uwagę na jak najlepsze ukierunkowanie uczniów – powiedział Bieniamin Godyla.

- To nasz kolejny partner, nasi uczniowie będą mieć kontakt z firmą, która produkuje wyroby cukiernicze, będą poznawać cały proces produkcji w zakładzie o charakterze rzemieślniczym. Jako powiat od lat stawiamy na to, by uczniowie nie byli tylko teoretykami, chcemy, by zdobywali doświadczenie u sprawdzonych pracodawców – podkreśla starosta Paweł Masełko.

Umowę podpisali: właściciel Beniamin Godyla, dyrektor ZS nr 1 Ewelina Kowaś, a z ramienia samorządu powiatowego starosta Paweł Masełko i wicestarosta Józef Gisman.

Podczas wizyty w Zespole Szkół nr 1 udano się również do pracowni gastronomicznej, którą samorząd powiatowy przebudował w ramach wielomilionowego projektu unijnego, na miejscu omawiano szczegóły współpracy, pojawiły się też pomysły na realizację projektów edukacyjnych.

al

ws1.jpeg

ws2.jpeg

ws3.jpeg

ws4.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera