Kamera on-line

Sytuacja się stabilizuje

Stan Odry:

Poziom rzeki Odry w Koźlu systematycznie się obniża. Pomiar z godz. 08.00 pokazuje 642 cm. Stan alarmowy nadal jednak jest przekroczony. Podczas kulminacji fali w Koźlu poziom Odry wskazywał 8 metrów.
 

Straż pożarna:
W dalszym ciągu zbierane są informacje o osobach, które potrzebują pomocy, szczególnie w Koźlu Rogach, wszędzie tam strażacy docierają z pożywieniem. Służby skoncentrują się dziś na rozpoznaniu terenu i podjęciu intensywnych działań związanych z odpompowywaniem wody z zalanych miejsc.

Drogi:
Obwodnica Kędzierzyna-Koźla jest już przejezdna, tak samo wiadukt w Kłodnicy. Nadal jednak nie dojedziemy do Reńskiej Wsi. W Koźlu woda zalega jeszcze na końcu ul. Piastowskiej, podobnie w części osiedla Zachód. Droga nr 45 Opole-Racibórz jest przejezdna,  podobnie Chrobrego i Gliwicka. Samochody o masie dopuszczalnej do 8 ton przejadą też przez most na ul. Nowowiejskiej w Lenartowicach.  
Energia elektryczna:
Zakład Energetyczny tymczasowo uruchomił swój posterunek przy ul. Stalmacha 16(Śródmieście). Kontakt: 77 48-34-264 w godzinach 7.00-17.00. Pogotowie Energetyczne, całą dobę: 991.
Szkoły ponadgimnazjalne:
W szkołach ponadgimanzjalnych dotkniętych przez powódź zajęcia rozpoczną się w poniedziałek.  Mowa tu głownie o placówkach z terenu Koźla oraz o Zespole Szkół Specjalnych w Kłodnicy i Zespole Szkół w Komornie.  Bursa szkolna przy ul. Piastowskiej 19 otwarta zostanie w niedzielę po godzinie 15.00.
Informacja o bezpieczeństwie żywności:
Instrukcja dla powodzian, ulotka dot. wody do picia, informacje o bezpieczeństwie żywności znajdziemy tu: http://www.sanepid.k-k.pl/aktualne.html
×

Zapisz się do newslettera