Kamera on-line

Marszałek senatu tomasz Grodzki wraz senatorami spotkali się z młodzieżą w Kędzierzynie-Koźlu

Marszałek senatu RP Tomasz Grodzki, wicemarszałek Gabriela Morawska-Stanecka wraz z dwunastoma senatorami ze specjalnej nadzwyczajnej komisji ds. klimatu z wizytą w Kędzierzynie-Koźlu. Nieprzypadkowo o Odrze rozmawiano w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej, gdzie zorganizowano debatę z samorządowcami, nauczycielami oraz uczniami szkoły. To właśnie placówka prowadzona przez powiat jest szczególnie zainteresowana tym, co dzieje się na Odrze i jakie są perspektywy jej rozwoju.

Na miejscu gości powitała dyrektor „Żeglugi” Agnieszka Kossakowska. W debacie wzięli udział przedstawiciele naszego miasta i powiatu: prezydent Sabina Nowosielska, starosta Paweł Masełko i przewodniczący Rady Miasta Ireneusz Wiśniewski. Debatę moderowała Izabela Wageman, nauczycielka ZSŻŚ.

- Pochodzę ze Szczecina, łączy nas wspaniała rzeka Odra, z którą obecna władza nie zrobiła nic, by zabezpieczyć ją przed katastrofą, jaka wydarzyła się w poprzednim roku i ryzyko takiej mamy także w tym roku. Tymczasem to rzeka o fantastycznym potencjale. Pamiętam z dzieciństwa, jak ta rzeka żyła, jak pływały nią barki od Kędzierzyna-Koźla do Szczecina - mówił marszałek Tomasz Grodzki.

– Dziś byliśmy w Głubczycach, gdzie obradowała komisja, ale zaplanowaliśmy także odwiedzenie zespołu szkół żeglugi, jako wyjątkowego miejsca. Mamy tu świetną okazję, aby się spotkać i porozmawiać. Młodzież ma okazję, by zadać nam różne pytania związane z Odrą – powiedział dziennikarzom Beniamin Godyla, Senator RP, który był inicjatorem oraz współorganizatorem przyjazdu na Opolszczyznę Nadzwyczajnej Komisji do spraw Klimatu.

- Cieszę się, że gościmy u nas senatorów z komisji klimatu, którzy doskonale pamiętają, że w ubiegłym roku mieliśmy na Odrze katastrofę ekologiczną. I już dochodzą od nas sygnały, że w tym roku ponownie być może będziemy się borykać z problemem masowego śnięcia ryb. To efekt zmian cywilizacyjnych, zmian klimatu, dlatego cieszę się, że komisja ma okazję wysłuchać tego, co my tu lokalnie mamy do powiedzenia, zwłaszcza z ust młodych ludzi, naszych uczniów, którzy dostrzegają różne problemy i te problemy muszą głośno wybrzmieć – zaznaczył starosta Paweł Masełko.

Wizytę komisji senackiej uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkól Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu pod batutą Krzysztofa Ligenzy.

Fotorelacja oraz filmy na Facebooku powiatu.

AL

ko1.jpeg

ko2.jpeg

ko3.jpeg

ko4.jpeg

ko5.jpeg

ko6.jpeg

ko7.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera