Kamera on-line

Barwy naszych myśli - wystawa prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

Od kilku dni w Miejskiej Bibliotece Publicznej na kozielskim Rynku można oglądać wystawę prac plastycznych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kędzierzyna - Koźla.

Obok ceramiki artystycznej prezentowane są obrazy, malowidła na szkle, biżuteria ceramiczna, haftowane obrazy i wiele innych arcydzieł. Jak przyznają zwiedzający – wernisaż prac wspaniale odzwierciedlała prezentowane dzieła sztuki rękodzielniczej. Wystawa została uroczyście otwarta w środę 3 listopada. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz powiatowych - wicestarosta Marek Matczak, członek Zarządu Powiatu Jerzy Pałys oraz wójt gminy Pawłowiczki Jerzy Treffon. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbieta Czeczot w liście gratulacyjnym przekazanym na ręce kierownika Warsztatów Mai Kunickiej podziękowała wszystkim artystom, instruktorom za ogrom pracy włożony w przygotowanie prezentacji.
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kędzierzyna - Koźla liczą 33 uczestników. Są to osoby o różnym stopniu niepełnosprawności. Uczestnicy warsztatów biorą udział w zajęciach w ramach indywidualnego planu rehabilitacyjnego. Pod opieką terapeutów/instruktorów poprzez zajęcia w specjalistycznych pracowniach rozwijają i poszerzają swoje możliwości funkcjonowania w środowisku. W ramach prowadzonej rehabilitacji mogą odbywać praktyki i staże w zakładach pracy na terenie powiatu kędzierzyńsko–kozielskiego.
Prace można podziwiać do 16 listopada.

1.jpeg

7.jpeg

2.jpeg

5.jpeg

4.jpeg

3.jpeg

6.jpeg

 

 


 

 

 

×

Zapisz się do newslettera