Kamera on-line

Uczniowie z placówek specjalnych z całego województwa w Kędzierzynie-Koźlu!

W Hali Sportowej "Śródmieście" odbyły się XXV Wojewódzkie Zawody „Mały Olimpijczyk”. Turniej zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Opolu i Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu, które między innymi sfinansowały zakup nagród dla wszystkich uczestników. Młodzi zawodnicy rywalizowali w 12 różnych konkurencjach zręcznościowych.
 
W zawodach udział wzięło 10 placówek. Gościliśmy uczniów z placówek specjalnych z województwa opolskiego oraz zawodników ze szkół i przedszkoli integracyjnych z naszego miasta. Głównym celem tych  zawodów  jest propagowanie  aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, nawiązywanie nowych relacji rówieśniczych, zdrowa rywalizacja oraz integracja uczniów. Podczas wydarzenia goracy doping w stronę uczestników posłała Bożena Łotecka, członkini zarządu powiatu.
 
I miejsce zespołowo zdobyła nasza szkoła - ZSS Kędzierzyn-Koźle,
II miejsce ZPS w Nysie,
III miejsce PSP nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu.
 
Wśród chłopców najlepszy okazał się  reprezentant z SOSW w Prudniku Stanisław Sobolewski, a wśród dziewczynek mała sportsmenka Urszula Matyja z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie- Koźlu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski i Starostwo Powiatowe a najlepsze szkoły wyjechały z miasta z pucharami. Posiłek dla uczestników ufundowało Stowarzyszenie "Zawsze dziecko" działające przy ZSS w Kędzierzynie-Koźlu. 
 
Oprac. al
 
tur1.jpeg
 
tur2.jpeg
 
tur3.jpeg
 
tur4.jpeg
 
tur5.jpeg
 
tur6.jpeg
 
 
 
×

Zapisz się do newslettera