Kamera on-line

Klasa mundurowa już po ślubowaniu. Kierunek cieszy się coraz większym zainteresowaniem

To był wielki dzień dla uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach. 52 z nich złożyło uroczyste ślubowanie, a 26-ciu odebrało awanse na wyższe stopnie. 13-tu stało się członkami Wojsk Obrony Terytorialnej. Część z nich brała już udział w patrolach przy granicy polsko-białoruskiej, czynnie pracując w służbie.

- Mundur zobowiązuje i chciałbym byście zawsze o tym pamiętali, nie tylko podczas nauki tu w szkole, ale także poza tą szkołą, w dorosłym życiu. Życzę wszystkiego najlepszego tym, którzy już dziś wiedzą, że zwiążą swoją przyszłość z mundurem. Dziękuję wychowawcom, jak i rodzicom, bez dobrej współpracy uruchomienie tego kierunku nie byłoby możliwe. Dziękuję także naszym służbom mundurowym, które przecież opiekują się młodzieżą organizując zajęcia, również te praktyczne – mówił starosta Paweł Masełko.

Młodzi ludzie wybierając klasę mundurową mają możliwość podjęcia służby w policji, wojsku, straży pożarnej czy w więziennictwie. Po pierwszym roku nauki sami decydują w jakim kierunku chcą się rozwijać. Klasa mundurowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w tym roku to aż dwie klasy, młodzież zdobywa w nich wiele praktycznych umiejętności, a nawet jeśli nie zdecyduje się później na założenie munduru, to i tak zyskuje solidne podstawy do pracy w wielu jednostkach bezpieczeństwa publicznego na terenie kraju.   

al

kl1.jpeg

kl2.jpeg

kl3.jpeg

kl4.jpeg

kl5.jpeg

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera