Kamera on-line

Setki mieszkańców postanowiło sprawdzić się w wielkiej sztafecie pływackiej w Kędzierzynie-Koźlu. Wynik to ponad 21 tysięcy basenów

21 tysięcy 427 basenów - taka liczba widnieje na liczniku XI Wielkiej Sztafety Pływackiej Olimpiad Specjalnych, która odbyła się na krytej pływalni w Kędzierzynie-Koźlu. Sztafeta ruszyła o godzinie 7 rano, a wzięło w niej udział ponad 300 osób. Finał o godzinie 21.37 w 18. rocznicę śmierci papieża Polaka.

Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom za ten wyjątkowy, sportowy dzień, za wspaniałą integrację i mnóstwo emocji aż do samego finału. Razem z mieszkańcami byli prezydent Sabina Nowosielska i starosta Paweł Masełko, który do ostatecznego wyniku dołożył również kilkanaście basenów od siebie

W tym roku sztafeta odbyła się również po to, by upamiętnić znanego na Opolszczyźnie i w powiecie trenera – Stanisława Wolkiewicza. Jego memoriał odbył się w niedzielę po raz pierwszy. Wychował całe pokolenia zdolnych ratowników, ale był też inicjatorem powstania przed laty klubu Morsy Dębowa, którego członkowie podczas memoriału drużynowo przepłynęli aż tysiąc basenów.

– Nie spodziewałam się, że przez 11 lat nasza impreza będzie wciąż przyciągała tak wielu mieszkańców, którzy chcą się sprawdzić, dla nas organizatorów to ogromne wyzwanie, dlatego chcę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają, a także naszym patronom – mówiła organizatorka Ewa Hałambiec.

AL

ol1.jpeg

ol2.jpeg

ol3.jpeg

ol4.jpeg

ol5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera