Kamera on-line

Kwalifikacja to nie bilet do wojska. W naszym powiecie wezwanie przed komisję otrzymało 450 osób

W Kędzierzynie-Koźlu odbyła się wojewódzka inauguracja tegorocznej kwalifikacji wojskowej, która startuje w pięciu powiatach Opolszczyzny.

- W roczniku 2004 to około 4100 osób, które będą kwalifikowane do służby i otrzymają kategorię wojskową, z pozostałych roczników to około 1000 osób, które wcześniej nie stawiły się na rekrutacji - mówi wicewojewoda Tomasz Witkowski.

Co ważne, kwalifikacja to nie bilet do wojska - mówią mundurowi. - Chodzi o to, by orzec zdolność tych osób do służby, zdolność fizyczną oraz psychiczną - zaznacza ppłk Robert Król, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Starosta Paweł Masełko powiedział, że klasa mundurowa w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach cieszy się coraz większym zainteresowaniem, wkrótce powstanie tam wirtualna strzelnica, a uczniowie szkoły niedawno złożyli uroczyste ślubowanie.

Dziś w Kędzierzynie-Koźlu młodzi ludzie również pytali o warunku służby w wojsku, do której mogą przystąpić zarówno mężczyźni jak i kobiety. W naszym powiecie wezwanie otrzymało około 450 osób. Powiatowa komisja lekarska, w której składzie od tego roku jest także psycholog, pracuje w budynku przy ulicy Piastowskiej 15 w Koźlu. Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym organizatorem kwalifikacji wraz z Wojskowym Centrum Rekrutacji, jest Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

AL

kwa1.jpeg

kwa2.jpeg

kwa3.jpeg

kwa4.jpeg

kwa5.jpeg

kwa6.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera